Людина

Авокадо допоможе людям із зайвою вагою уникнути проблем зі серцем

Вживання лише одного заморського фрукта в день виразно знижує рівень холестерину в крові. Правда, цей ефект доведений тільки для огрядних людей, що мають зайву вагу.

«Піддослідними кроликами» в даному випадку виступили 45 добровольців, що мають надлишкову, з точки зору медиків, вагу. На початку експерименту всі вони два тижні перебували на однаковій дієті, що повинно було більш-менш вирівняти залежні від живлення особливості організмів.

Потім піддослідні були розділені на три групи. Протягом п’яти тижнів добровольці дотримувалися однієї з трьох дієт: з низьким вмістом жирів, з помірним вмістом жирів або такою ж помірно жирною, але з додаванням в щоденний раціон одного авокадо. Друга група учасників заповнювала кількість мононенасичених жирних кислот, якими багате авокадо, за допомогою інших продуктів з високим вмістом «здорових» жирів.

Після експерименту дослідники виміряли у пацієнтів рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), які є основними переносниками «поганого» холестерину. Крім того, вони проаналізували кількість окислених ЛПНЩ, які, за словами авторів роботи, «запускають ланцюгову реакцію, що сприяє розвитку атеросклерозу».

З’ясувалося, що після п’яти тижнів дієти з авокадо у третьої групи обидва показники були значно нижче, ніж на початку дослідження. Крім того, у цих учасників спостерігався більш високий рівень лютеїну, який має властивості антиоксиданта, а також захищає ліпідів від окислення.

Це, ймовірно, показує, що крім речовин, які отримували учасники другої групи, в авокадо є щось ще.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button