Екологія

Велика частина пластику потрапляє в океан з річок

Згідно з дослідженням, опублікованим минулого місяця у виданні Environmental Science and Technology, річки приносять в океан до 4 мільйонів метричних тонн пластику, причому 95 % цього обсягу припадає всього на 10 водних шляхів.


Попередні дослідження показали, що 67 % пластику в океанах надійшло туди від 20 річок. Для нового дослідження учені з Центру екологічних досліджень Гельмгольца і Університету прикладних наук Вайнштефан-Трисдорф використовували більший набір даних, взявши зразки з 79 ділянок уздовж 57 річок по всьому світу.

Вісім з 10 річок, «викритих» в забрудненні океану, знаходяться в Азії. Автори дослідження наголошують на необхідності їх цілеспрямованого очищення, стверджуючи, що це зробить істотний глобальний вплив.

«Скорочення пластикових відходів на 50 % в 10 найбільш забруднених річках дозволить знизити загальне річкове пластикове навантаження на морі на 45 %», — пишуть дослідники.

Пластик є невід’ємним компонентом сучасного суспільства, але цей «чудо-матеріал» має зворотний бік. За оцінками, з 1950-х років в навколишнє середовище було викинуто 1 мільярд тонн пластику, і, як показують дослідження, для біодеградації деяких його форм потрібно до 500 років.

Згідно з даними Агентства з охорони навколишнього середовища США, у 2010 році тільки 8 % від загального обсягу пластикових відходів в країні було направлено на переробні підприємства. Решта 92 % були переміщені на звалища або потрапили у воду.

Кнопка «Наверх»