Авто

Автомобільні V2V-комунікації врятують тисячі життів

Національне управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA) виступає за якнайшвидше впровадження системи обміну інформацією між автомобілями в режимі реального часу – так званої технології Vehicle-To-Vehicle (V2V).

Платформа V2V-комунікацій передбачає постійний обмін інформацією між транспортними засобами, що знаходяться поблизу. Мова йде про отримання даних, які визначають місце розташування машини, її швидкість та напрямок руху. Для зняття відповідних показників будуть задіяні бортові прилади і приймачі супутникової навігаційної системи GPS.

foto_cikavosti_03.09.2014-017_resized

Отримані показники аналізуватимуться за спеціальним програмним алгоритмом: це дозволить бортовому комп’ютеру отримати уявлення про ситуацію на дорозі і оцінити ймовірність зіткнення з іншими учасниками рухи. Якщо шанси попадання автомобіля в аварію високі, буде виданий попереджувальний сигнал про необхідність зміни швидкісного режиму або перестроювання в іншу смугу.

Читайте також: Автомобільні крісла зможуть відстежувати стан здоров’я водія

За оцінками NHTSA, тільки два компонента V2V-системи – комплекси Left Turn Assist і Intersection Movement Assist – здатні запобігти в США до 592 тис. аварій і зберегти понад 1000 життів щорічно. Названі інструменти призначені для забезпечення безпеки при виконанні маневрів для повороту ліворуч та перетину перехресть. Для пересилання даних в рамках платформи V2V пропонується задіяти спеціалізований зв’язок ближнього радіусу дії в частотному діапазоні 5,85-5,925 ГГц. При цьому наголошується, що система не буде збирати персональну інформацію про автомобілі та їх власників, щоб уникнути питань, пов’язаних з недоторканністю приватного життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button