Різне

Автовиробники вказують недостовірні дані про витрату палива

На скільки витрата палива заявлена автовиробником відрізняється від реального?

У Європі встановили, що автовиробники почали дуже сильно занижувати реальні витрати палива в нових автомобілях.
Міжнародна організація по екологічно чистому транспорту (ICCT), яка досліджує екологічність викидів автомобілів, провела дослідження по споживанню палива автомобілями, що експлуатуються на території США і Євросоюзу.

В результаті досліджень вдалося встановити, що різні автовиробники, за допомогою різноманітних способів, на законних підставах вказують у технічній документації не правдиві витрати палива автомобілем. Так практично всі відомі автомобільні бренди занижують показники споживання палива. У реальних умовах в місті, на дорозі за містом і навіть при русі по шосе за межами населеного пункту, справжня витрата споживання бензину, дизельного палива й інших джерел палива на багато перевищує дані заявлені виробником автомашин.

Як зазначає ICCT, починаючи з 2001 року, розбіжність між реальною витратою палива і даними автомобільних брендів зростає в процентному співвідношенні. Так з 2001 по 2011 рік невідповідність зросла з 10 до 25 відсотків. Примітно, що до 2001 року розбіжність була не дуже великою, складала менше 10 відсотків.

* У лівій частині вказані дані на скільки реальна витрата палива не відповідає тим даним, які заявлені автовиробниками (нижня частина таблиці-грами на кілометр).

У Топ-10 по найбільшій розбіжності витрат палива між реальними умовами в процесі експлуатації автомобіля та заявленими даними виробником потрапили такі відомі автомобільні марки, як Audi, BMW, Citro?n, Fiat, Ford, Mercedes-Benz, Opel, Peugeot, Renault, Toyota і Volkswagen.

Витрата палива в реальних умовах крім спеціальних їздових тестів (тест NEDC імітує реальні умови міської експлуатації автомашини, з включеним кондиціонуванням салону автомашини і з застосуванням, як літньої гуми так і зимової) також досліджувався шляхом опитування великої кількості власників автомобілів різних марок, який проходив у багатьох країнах Європи і в США.

Мета і сенс дослідження, на підставі вимірів реальної витрати палива визначити справжній рівень викидів автомобілями СО2 і зафіксувати різницю розбіжностей між заявленими виробниками даними і справжніми показниками, під час звичайної експлуатації автомобілів у місті і за містом. А щоби ваш автомобіль завжди справно їздив, варто купувати в інтернет магазині http://leoparts.com.ua/ запчастини від провірених та сертифікованих виробників.


Як вдалося встановити, компанія БМВ сильно занижує показники викиду СО2 в своїх машинах, шляхом заниження витрат палива в результаті власних заводських випробуваннях, дані про які в подальшому офіційно заносяться в технічну документацію на модельний ряд. Розбіжність склала рекордне значення, що становить близько 30 відсотків. Тим самим, завдяки таким дослідженням, вдалося з’ясувати, що заявлений виробник машин вказує споживання палива своїх моделей на 30 відсотків нижче, ніж насправді становить витрата бензину або дизельного палива в реальних умовах, під час експлуатації автомашин.

Ще один автовиробник істотно занижує показники витрати палива – компанія Ауді. Розбіжність склала 27 відсотків. Німецький автомобільний концерн Mercedes-Benz зменшує реальне споживання палива в середньому на 25 відсотків.

Тренд по збільшенню розбіжностей між даними по витраті паливу, які вказуються автомобільними брендами і реальною витратою бензину або дизпалива, пов’язаний з наступними факторами:

1) Більш широке застосування автовиробниками нових технологій, які в результаті випробувань автомобіля, що визначає витрати палива, показують вигідні дані для компанії, ніж дані витрати палива в реальних умовах (наприклад технологія старт-стоп двигуна).

2) Збільшення можливостей для компанії законним способом занизити дані споживання палива (дозволені норми відхилень розбіжності споживання палива під час випробувань з реальними умовами) для наступного офіційного внесення в технічну документацію на автомобіль (наприклад, під час випробувань для визначення витрати палива, автовиробникові дозволяється фіксувати дані під час руху автомашини накатом).

3) Зовнішні фактори, пов’язані з погодніми умовами. Так виробнику дозволяється тестувати автомашину на реальну витрату палива без використання кондиціонера або клімат-контролю, що істотно знижує реальні витрати палива. Під час звичайної експлуатації автомобіля, власник авто часто користується кондиціонуванням повітря в салоні автомобіля. Тому залежно від погодних умов споживання бензину або дизельного палива постійно змінюється. Так в жарку погоду споживання бензину на багато більше, ніж у НЕ спекотну погоду. Також під час сильних холодів зимою споживання палива значно збільшується, за рахунок навантаження опалювальної системи на двигун.

З одного боку заниження показників витрат палива різними автомобільними брендами було завжди, але у зв’язку з різким за останні роки стрибком розриву реальних показників споживання палива і даними автомобільних компаній, мають погану тенденцію, яка може призвести до падіння довіри споживачів до автокомпаній, що призведе в ряді країн до зниження інтересу придбання економічних автомобілів (у багатьох країнах існує різні привілей для тих, хто купує економічні малолітражні автомобілі – наприклад, пільги на паливо, податки тощо)

Автомобільним компаніям варто замислитися над цим дослідженнями, тому що якщо і далі буде спостерігатися розбіжність по витраті палива, то вони можуть зіткнутися з падінням продажів, пов’язане з конкурентами, які не будуть відчутно занижувати данні по витратам палива під час заводських випробувань нових автомобілів.

Натхнення: http://www.1gai.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button