Різні цікавинки

Цікаві факти про цеглу

Цікаві факти про цеглуНавряд чи хтось візьметься сперечатися про те, що цегла є геніальним винаходом людини і найкращим матеріалом для будівництва. Вона володіє міцністю, довговічністю і може надійно захистити споруду від будь-яких несприятливих впливів навколишнього середовища. Про цей будівельний матеріал відомо багато чого, однак є цікаві факти про цеглу, що заслуговують особливої ??уваги.

Вперше використовувати цеглу люди стали більше 6-ти тисяч років тому. Виготовляли її, звичайно ж, вручну. Активна механізація виробничого процесу в цій галузі датується лише серединою позаминулого століття.
З давніх часів і до цих пір цегла ручного виготовлення вважалася і вважається найбільш якісним, тому коштує вона значно дорожче. Однак і найдешевша цегла також вирнобляється вручну. Вся справа – в якості сировини і дотриманні правильної технології її виготовлення.

Вперше обпалювати цеглу почали в Давньому Єгипті. Згадка про цю подію зустрічається в джерелах, яким близько 5000 років. Спонукало єгиптян удосконалити виробництво цегли низька якість використовуваного в ті часи серцевого матеріалу.

В давнину одному формувальника з підмайстрами було під силу виготовити за добу близько 5 -ти тисяч цеглин! Помічено, що знайти дві абсолютно однакові цегли ручного виробництва неможливо.

Цегла володіє високою поглинальністю вологи (до 15 % і вище). Проте правильно обпалена цегла, сформована вручну, має підвищену морозостійкість і може прослужити сотні років. Про це свідчать численні пам’ятники архітектури минулих століть, що збереглися до наших днів у хорошому стані.

До цього часу більша частина цегли в світі виробляється вручну. В основному її виготовляють в країнах, що розвиваються. Більшість же європейських виробників під брендом «ручна формовка» випускають цеглу, виготовлену за допомогою механізмів, що імітують ручну працю.

У справжній цеглі, сформованій вручну, відсутні наскрізні отвори (перфорація). Це істотно покращує її теплоізоляційні властивості і підвищує морозостійкість.

Якщо цегла призначається для лицьової обробки будинку, то найкраще купувати її з однієї партії, це вам і порекомендують на http://angio.com.ua/kirpich-oblicovochnyj , так як відтінок даного будматеріалу з різних партій може істотно відрізнятися.

Найбільш важливий показник якості цегли – її здатність забезпечити будівлі енергозбереження, саме тому в сучасному виробництві віддається перевагу матеріалам з невисоким рівнем теплопровідності, таким, як наприклад, порізована кераміка, яка дає споруді хорошу шумо -і теплоізоляцію, а також міцність і довговічність. До того ж, це екологічно чистий продукт.

Для економної та практичної людини не зайвим буде знати, що купувати цеглу слід в теплу пору року, краще навесні. Взимку її купувати не рекомендується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button