Людина

Як музика впливає на мозок людини

Будь-які люблячі батьки дуже часто, ще, коли їхні дітки ще дуже малі, замислюються над майбутнім свого чада. У них виникає дуже багато питань щодо освіти дитини, а саме, які додаткові предмети краще вибрати, в якому віці почати їх вивчати і на чому потрібно робити основний акцент. Такі питання дуже часто вирішують, вдаючись до допомоги вчених, педагогів та фахівців.

Як музика впливає на мозок людини

На сьогодні існує безліч різних відкриттів, доказів і теорій про вивчення різних предметів та їх вплив на розвиток дитини, як особистості. Але зовсім недавно вчені, згідно своїм останнім дослідженням, довели, що заняття музикою має стимулюючий вплив на розвиток головного мозку, яке означає, що дитина має більш сильні зв’язки нервових закінчень в головному мозку.

На чому ґрунтувалися дані докази, який вік вчені називають самим кращим для занять музикою і що ще розвиває в дитині заняття музикою?

Детальніше про вплив музики на мозок людини

Вчені з університету Конкордії і Монреальського неврологічного інституту зуміли довести, що ті люди, які з самого дитинства відвідували музичні заняття, мають значно сильніше зв’язки нервових закінчень в головному мозку.

Вік, який найбільш рекомендується для занять музикою, на думку вчених, є від шести до восьми років, ще його називають «чутливий період».

Читайте також: Десять дивовижних фактів про музику 

Вчені провели сканування мозку, яке показало певні результати: той, хто з дитинства почав займатися музикою показав помітні плюси, а особливо відзначилася та зона, яка відповідає за опорно-рухову систему. Але не варто сподіватися на те, що Ваша дитина в обов’язковому порядку стане Великим музикантом.

Вчені взяли на сканування і тестування 36 осіб. З цієї аудиторії 50 % почали займатися музикою чи http://plus-music.org/ у віці раніше семи років, друга ж половина – почала свої заняття пізніше цього віку. Але при цьому, варто відзначити, що абсолютно всі учасники займалися предметом однаковий проміжок часу. Показники цих людей порівняли з тими, які взагалі ніколи не займалися музикою. Результати приємно здивували вчених, припущення яких виправдалися.

Ті люди, які з ранніх років займалися музикою, при виконанні завдань робили найменше число помилок і виконували їх значно швидше, порівняно з двома іншими групами. Сканування їх мозку показало наступне: біла речовина мозолистого тіла мало більший об’єм. Також слід відзначити і те, що музикантам давали різні завдання, які не були пов’язані з музикою. А це говорить про те, що заняття музикою розвивають здібності мозку в різних напрямках, а не тільки виключно музичних.

Згідно з результатами проведеного тесту, вчені змогли укласти наступне: регулярні заняття музикою в дитинстві в цілому вдосконалюють процеси розвитку зв’язку між сенсорною і моторною зоною мозку, що створює базу, на яку далі і спирається весь подальший процес навчання. А ось та група, яка займалася музикою після семи років, нічим не відзначилася від тієї групи, яка не займалася музикою взагалі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button