Людина

ВООЗ закликає людей зменшити вживання цукру

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає людей зменшити споживання цукру. Нові керівні принципи рекомендують, щоб не більше 10% добової енергії людини відбувалося від вільних цукрів, що становить близько 50 г, або 12 чайних ложок в день. При цьому експерти відзначають, що люди повинні прагнути скоротити це число до 5% – 25 г, або 6 чайних ложок в день.

6e29f3846ca5ecf40b419873bd4661f0

Вільний цукор – це цукор, що додається в оброблені харчові продукти та напої, а також цукор, який природним чином міститься в меді, сиропах і фруктових соках. Більш високі рівні вільних цукрів можуть призвести до збільшення ваги і підвищення ризику розвитку таких захворювань, як діабет і карієс.

Згідно з доповіддю ВООЗ, поточне середнє споживання вільних цукрів у Північній і Центральній Америці становить 95 г на день (19 чайних ложок), в Південній Америці – 130 г в день (26 чайних ложок), у Західній Європі – 101 г (20 чайних ложок). Фахівці відзначають, що одна банка підсолодженого напою містить до 40 г, або близько 10 чайних ложок вільного цукру. Дані також показують, що дорослі і діти, які споживають менше цукру, мають більш низьку масу тіла, йдеться в доповіді.

«У нас є вагомі докази того, що зниження споживання вільних цукрів до 10% від загального споживання енергії знижує ризик розвитку надмірної ваги, ожиріння і карієсу», – говорить лікар Франческо Бранка.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button