Людина

Сварки батьків негативно впливають на мозок дитини

Нове дослідження британських учених показало, що сваритися у присутності дітей не можна не тільки тому, що це може порушити їхню психологічну рівновагу, але і тому, що це може зашкодити розвитку їх мозку.

Група дослідників вивчила головний мозок підлітків, що мали проблеми у своїх сім’ях, коли їм ще не виповнилося 11 років. При цьому проблеми, пережиті учасниками дослідження, були описані як “легкі або помірні”. Виявилося, що діти, які ставали свідками батьківських сварок, страждають від уповільненого розвитку мозку, а, крім того, у них суттєво підвищений ризик виникнення психічних захворювань.

Сварки батьків негативно впливають на мозок дитини

Як відзначають вчені, дослідження, які проводилися раніше, найчастіше стосувалися серйозних випадків бездоглядності дітей, однак небезпека для нормального розвитку дитини можуть мати навіть сімейні сварки, яким, як правило, не надають особливого значення.

Читайте також: Сварки з коханими наближають ранню смерть

Британські вчені провели сканування мозку у 58 підлітків віком від 17 до 19 років. При цьому заздалегідь було встановлено, що 27 учасників в дитинстві мали “негативний досвід”. Як показав аналіз зроблених під час сканування знімків, мозочок у травмованих сімейними негараздами дітей менше, ніж у тих, чиє дитинство було щасливим. Увага на мозочок вчені звернули в першу чергу тому, що саме він відповідає за здатність людини до навчання. Крім того, ця область мозку впливає на регуляцію стресу і керування вестибулярним апаратом. Таким чином, дослідники з університету Східної Англії зробили висновок, що діти, які ставали свідками батьківських сварок, більш схильні до виникнення проблем у розвитку, освіті, а також ризикують стати жертвами психологічного розладу.

Читайте також: Відсутність батьківської ласки викликає проблеми зі здоров’ям?

Встановити наслідки конфліктів для здоров’я людини вчені намагаються досить часто. Так, дослідники з Університету Юти недавно попередили, що сварки коханих небезпечні не тільки стресом, але і можуть привести до проблем із серцем.

Більш того, згідно з результатами їх дослідження, навіть сама думка про проблеми в особистому житті здатна чинити згубний вплив на здоров’я у тих, хто вважає, що партнер його не підтримує. Люди з такого роду проблемами найчастіше страждають від підвищеного рівня кальцифікації коронарних артерій, що пов’язано з високим ризиком ранньої смерті, з’ясували вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button