Здоров'я

Більше 80 000 американців померли від грипу в минулому році

За даними Центру з контролю і профілактики захворювань в США минулої зими від грипу померлио щонайменше 80 000 людей.

За оцінками уряду США, 80 000 американців померли від грипу або ускладнень, що настали після нього минулої зими – така смертність від хвороб в останній раз спостерігалася більше чотирьох десятків років тому, взимку 1976-1977 років.

Директор Центру з контролю і профілактики захворювань доктор Роберт Редфілд оголосив про цю страхітливу цифри у своєму інтерв’ю виданню The Associated Press.

Експерти по даному захворюванню, звичайно, знали, що минулий зимовий сезон був дуже важким, але деяких з них озвучені показники все ж привели в шок.

«Це ж просто неймовірно величезна кількість людей», – сказав доктор Вільям Шаффнер, експерт з вакцин Університету Вандербільта. Він заявив, що ця цифра майже в два рази більше, ніж ті показники, на підставі яких чиновники говорили про підвищеної смертності в попередні роки.

За даними Центру по контролю і профілактиці захворювань, в останні роки смертність від захворювання на грип коливається від 12 000 до 56 000 людей.

Минулої осені і взимку США пережили один з найважчих сезонів грипу. Починалося все з важкої форми застуди, з якою люди, як правило, потрапляли в лікарні, а потім вмирали від розвинутого захворювання. В основному, за статистикою, більшість померлих становили літні люди і маленькі діти.

Сезон хвороби досяг свого піку на початку лютого. Спалах грипу в цілому закінчився до кінця березня, однак, деякі випадки зараження цим вірусом продовжували зустрічатися й пізніше.

Ще гіршим минулий рік зробив той факт, що вакцина проти грипу не працювала дуже ефективно. Експерти, тим не менше, кажуть, що вакцинація є необхідною процедурою, так як навіть якщо пацієнт все ж заражається вірусом, щеплення допомагає хворобі протікати не так важко і робить це захворювання менш серйозним і небезпечним для життя.

«Я б хотів, щоб як можна більше людей робили щеплення проти грипу особливо зараз, адже в минулому році в результаті цієї хвороби ми втратили 80 000 люде», – заявив Редфілд на заході в Нью-Йорку.

У посадових осіб Центру з контролю і профілактики захворювань немає точних даних про те, скільки людей помирає від грипу кожен рік. Ця хвороба є настільки поширеною, що не про всі випадки її прояви повідомляється. Також грип не завжди вказується у свідоцтвах про смерть як її причини. Тому співробітники Центру використовують статистичні моделі, які періодично переглядаються для надання експертної оцінки.

Дані, згідно з якими від грипу померли 80 000 людей, можна переглянути, однак, посадові особи Центру з контролю і профілактики захворювань вважають, що ця цифра навряд чи зменшиться.

Тим не менш, минула зима виявилася не найстрашнішим сезоном грипу. За оцінками істориків, пандемія грипу, що сталася в 1918 році і тривала майже два роки, вбила більше 500 000 американців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button