Людина

Більшість результатів наукових експериментів можуть бути перекручені

Лабораторні щури використовуються в наукових експериментах вже більше століття, але канадські вчені з Університету Макгілла в Монреалі кажуть, що їх результати можуть бути перекручені через один прихований фактор. Як виявилося, щури та миші реагують на людський запах, зокрема на чоловічий, в результаті чого у гризунів виникає стрес. Стрес, в свою чергу, блокує біль, а це означає, що результати мільйонів експериментів можуть виявитися невірними.

e1494fbbae9af059b1a396f1573d64d3

Дослідження, проведене канадськими ученими, показало, що стать дослідника може справляти значний вплив на відчуття болю. Стрес блокує біль, а це значить, що коли науковий експеримент проводить чоловік, щури та миші відчувають набагато менше болю, ніж коли експеримент проводить жінка. В ході дослідження феромони, що виділяються чоловіками, викликали у гризунів стрес, подібний до того, як якщо б їх змусили плавати протягом трьох хвилин.

Отримані висновки мають велике значення для всіх експериментів, в яких вивчалися побічні ефекти ліків, а також пов’язаних з вивченням болю. За словами дослідників, подібного негативного ефекту можна уникнути, якщо перед початком випробування залишати чоловіків-експериментаторів на деякий час з щурами, щоб ті звикли до їх запаху. І все ж разом з результатами дослідження фахівці рекомендують вказувати стать людини, який його проводив.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button