Здоров'я

Болезаспокійливі засоби – ефективні антибіотики майбутнього?

Болезаспокійливий ефект таких препаратів, як ібупрофен і близьких за формою речовин добре відомий. Так звані нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП), ці лікарські засоби одного разу можуть використовуватися як антибіотики.

bolezaspokijlyve_450

Вчені Університету Вуллонгонг (Австралія) провели випробування трьох протизапальних препаратів – бромфенака, карпрофена і ведапрофена – для лікування артриту у собак. Дослідники виявили, що всі три речовини зв’язуються з так званими білками ковзної застібки в бактеріях. Ці органічні речовини відіграють важливу роль при реплікації ДНК. Пригнічуючи їх, болезаспокійливі можуть знищити кишкову паличку – принаймні, поки в пробірці.

Вчені говорять, що ще необхідно з’ясувати, чи спрацює це на людині. Однак це дослідження можна назвати вдалим першим кроком. За словами його автора Аарона Оуклі, лікарі тепер знатимуть, що деякі НПЗП можуть виробляти такий додатковий ефект.

Крім того, це відкриває перед ученими нові можливості для створення препаратів проти бактерій, резистентних до антибіотиків. Стаття опублікована в науковому виданні Chemistry & Biology.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button