Земля

Ботаніки знайшли квітку «диявола» в лісах Колумбії

Вчені відкрили новий вид орхідей в лісах Колумбії, квітку яка схожа, завдяки своєму незвичайному забарвленню і формою, на мініатюрну голову диявола або демона.

ed63913f56c14e2cc3c6441ca84097ab
«Останні каталоги колумбійських рослин включають в себе майже 3,6 тисячі видів орхідей, що представляють 250 родів  цих рослин. Незважаючи на таку їх кількість, ми впевнені, що існують сотні видів орхідей, які ми ще не відкрили. Тільки в минулому році в Колумбії було знайдено 20 нових видів цих квітів«, — заявила Марта Колановська (Marta Kolanowska) з університету Гданська (Польща).

Колановська і її колега Даріуш Шляхетко (Dariusz Szlachetko) додали в «бестіарій» орхідей нового «диявольського» представника і одразу ж занесли його в червону книгу, вивчаючи видове різноманіття квітів, що ростуть у лісах Колумбії на кордоні між департаментами Путумайо і Наріньо на півночі країни.

Тут їм вдалося знайти кілька кольорів роду Telipogon, частина з яких здалася дивними вченим. Коли вони придивилися до них, вони зрозуміли, що мають справу не з двома давно відомими видами цих орхідей, а з вкрай незвичайним виглядом і влаштуванням.


Ця квітка, яка була названа вченими «дияволом», Telipogon diabolicus, схожа за формою на голову якоїсь інфернальної істоти, прикрашеної довгими язиками полум’я. Її пелюстки, як належить мешканцеві пекла, прикрашені шипами і «кігтями». Розміри цієї «диявольської квітки» відносно малі – вся їхня довжина, разом зі стеблом і суцвіттям, не перевищує 10-15 сантиметрів.

Так як вчені знайшли Telipogon diabolicus тільки в невеликий смужці лісу в горах на кордоні цих двох провінцій Колумбії, вона фактично відразу потрапила до червоної книги як вид, якому загрожує вимирання. За словами вчених, перспектива їх зникнення досить висока, так як в цьому районі уряд Колумбії будує нову дорогу, чия поява може негативно позначитися на екології місцевості і призвести до масових вирубок лісів.

Кнопка «Наверх»