Технології

Британський стартап робить електроенергію з ВДЕ доступною

Британський стартап Bulb допомагає споживачам перейти на чисту електроенергію від поновлюваних джерел.

Британский стартап делает электроэнергию из ВИЭ доступной

Компанія отримує електрику у британських гідроелектростанцій і поставляє її за зниженою ціною.

Творці Bulb раніше працювали в традиційній енергетичної індустрії і виявили, що постачальники часто завищують ціни на відновлювану електроенергію. В інтерв’ю Business Insider співзасновник стартапу Хейден Вуд визнав, що не раз стикався з непрозорими бізнес-моделями, поганим сервісом і завищеними цінами.

Оптова вартість чистої електроенергії лише трохи перевершує оптову вартість енергії від вугілля і газу. При цьому споживачам доводиться платити за підвищеним тарифом – іноді на 25% більше звичайного.

Bulb допомагає перевести житло на чисту енергетику і запевняє, що ціни на 20% поступаються шістці найбільших постачальників енергії в Британії. Стартап постачає газ і електроенергію за фіксованим тарифом. При цьому електрика надходить тільки від чистих джерел. Основну частку енергії – 74% – Bulb отримує від британських ГЕС, а інші 26% від анаеробних біореакторів.

За словами Вуда, стартапу вдалося знизити ціни за рахунок автоматизації процесів. Компанія сподівається, що поступово клієнти будуть переходити до неї так само, як клієнти великих банків переходять до дрібних стартапів, начебто Monzo і Revolut. Для цього стартап навіть готовий внести замість клієнта плату за розірвання контракту з традиційною енергетичною компанією.

У найближчі роки джерелом чистої енергії в Британії зможуть стати і електромобілі. Уряд оголосив тендери на ?20 млн для проведення досліджень і випробувань технології «автомобіль-мережа». Передбачається, що електрокари зможуть віддавати електроенергію в години пік, а за це власникам машин заплатять чи нададуть безкоштовну парковку, повідомляє hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button