Екологія

Чехія переживає найсильнішу за 500 років посуху

Чехія переживає найсильнішу за останні 500 років посуху, повідомляє Чеське радіо з посиланням на міністерство охорони навколишнього середовища республіки. Ця ситуація ускладнює сільськогосподарські роботи по всій країні, але найбільшу тривогу влади викликає факт швидкого скорочення обсягів води в підземних джерелах. Міністр охорони навколишнього назвав ситуацію катастрофічною. У деяких регіонах республіки за останні шість років випала така кількість опадів, яка менше від п’ятирічного періоду. Засуха посилюється на тлі  глобальної зміни клімату.

Проблема збереження джерел підземних вод зараз найбільш актуальна. Природний процес їх поповнення тривалий. Його не можуть ефективно забезпечити короткочасні дощі. Зливи, які раніше в республіці були звичайним явищем навесні і восени, в останні роки практично не спостерігається.

У Чехії посуха посилюється з 2015 року. Знижується рівень води в річках і штучних водоймах. Висихають дрібні річки і струмки. В останні роки в деяких регіонах республіки в літні місяці вводилися обмеження на використання води в побутових цілях із громадських джерел. Забороні підлягали, зокрема, полив садів і наповнення басейнів водою з трубопроводів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button