Екологія

У Європі відновлювані джерела енергії продовжують випереджати викопне паливо

 

У січні-червні 2021 року відновлювані джерела енергії впевнено випереджають викопні види палива на фоні відновлення попиту на електроенергію.

Про це йдеться у звіті незалежного аналітичного центру з питань клімату та енергетики Ember.

У доповіді представлені останні дані про виробництво електроенергії в Європі за перше півріччя 2021 року у порівнянні з тим же періодом у 2020 та у 2019 році.

Дані дослідження дозволяють відстежити прогрес Європи у процесі переходу від викопних джерел до «чистої» електричної енергії. У першому півріччі нинішнього року попит на електроенергію майже повністю відновився до рівня, який передував пандемії: виріс на 6% у порівнянні з тим же періодом минулого року.

«Стійке зростання при цьому демонструють ВДЕ, у той час, як викопні джерела не відновилися в обсязі, – йдеться у звіті. – Зниження обсягів викопного палива стримувалося збільшенням ВДЕ-генерації на 11% у першому півріччі поточного року у порівнянні з тим же періодом 2019 року».

При цьому триває спад вугільної генерації: на вугілля припало тільки 14% всього вироблення електроенергії у першому півріччі поточного року у порівнянні з 16% – у 2019 році. Зниження попиту на вугілля відбувається в умовах відновлення попиту на електроенергію в ЄС і зростання цін на газ.

В результаті викиди CO2 в електроенергетиці Європи за підсумками перших шести місяців року на 12% нижче, ніж за аналогічний період до пандемії у 2019 році.

ВДЕ зберегли лідерство, встановлене минулого року, продовжуючи випереджати викопне паливо. Так за перші шість місяців року вітрова і сонячна енергія в Євросоюзі забезпечили 20% всього попиту на електроенергію, що на 22 млрд кВт-год перевищило аналогічний показник 2019 року.

«Тепер ефект пандемії в енергетичному секторі пройшов, загальна тенденція зрозуміла: викопне паливо швидко скорочується, оскільки Європа очищає свій енергетичний сектор, – каже керівник Європейської програми Ember Чарльз Мур. – Але прогрес ще далеко не досить швидкий, щоб досягти мети ЄС щодо викидів, не кажучи вже про досягнення 100% чистої електроенергії до 2035 року».

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button