Здоров'я

Хто в групі ризику варикозу: флебологи назвали 4 категорії людей

Варикозне розширення вен проявляється у вигляді перекручених судин на ногах, які надають шкірі синюшність. Сильний естетичний дефект супроводжується болем і набряком в ногах, а закупорення судин призводить до тромбозу.

На жаль, від варикозу ніхто не застрахований, особливо ті, хто перебуває в групі ризику. Ми попросили флеболога, судинного хірурга Костянтина Барабоя перерахувати, хто найімовірніше стикнеться з проблемою розширення вен на ногах. Виділяють 4 категорії осіб.

Вагітні жінки

І це єдиний тип пацієнтів, кому лікування варикозу не знадобиться. Варикоз вагітних, як правило, проходить сам після того, як жінка народить і навантаження на ноги зменшиться. Але під час вагітності роздуті вени на ногах мами не рідкість. У міру зростання плоду посилюється тиск на велику (нижню порожнисту) вену, і це провокує підвищення тиску на судини ніг.

Щоб мінімізувати ризик розвитку хвороби, майбутнім мамам рекомендують більше гуляти пішки, стежити за набором ваги і підкладати під ноги подушку під час відпочинку. Якщо після народження малюка проблема не зникне, візиту до флеболога не уникнути.

Люди із зайвою вагою

Зайва вага може стати причиною багатьох хвороб, серед яких і варикоз.

Небезпека в тому, що через огрядність та набряк ніг такі люди не відразу помічають проблему з венами, адже вони слабо проглядаються крізь шкіру.

Люди, які працюють стоячи

Довго стояти без руху шкідливо для ніг. Недостатній кровотік стає причиною втоми і болю в ступнях. Організму потрібно докладати додаткових зусиль, щоб “повертати кров назад” до серця. Через надмірну кількість крові в судинах ніг, яка накопичується через нерухомого вертикального положення тіла, стінки вен розтягуються і зношуються. А це рано чи пізно призводить до варикозу.

“До цієї категорії людей ставляться перукарі і стилісти, що працюють стоячи, хто чинить красу з волоссям клієнтів”, – зазначили експерти магазину Goddess.

Жінки старше 50 років

Варикоз – хвороба поза віком, але частіше все-таки з нею стикаються жінки старше 50 років. Є медична теорія, що схильність до варикозу з віком тільки збільшується.

В результаті природного старіння організму венозні клапани зношуються і не так ретельно регулюють кровотік. Вони не можуть належним чином утримувати кров і направляти її по колу, виникають застої, закупорення і здуття вен – основні симптоми варикозної хвороби.

Джерело: bykvu.com

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button