Земля

Через зміни клімату дерева Амазонії вмирають молодими

Міжнародний колектив вчених вивчив розвиток лісів Амазонки за останні тридцять років і прийшов до висновку, що дерева тут переробляють менше вуглекислого газу, ніж раніше. Результати цього дослідження були опубліковані в журналі Nature.

1-19-03-2015-600-450 (2)

Джунглі в басейні Амазонки, що займають площу в 550 мільйонів гектарів, відіграють найважливішу роль у збереженні атмосфери на нашій планеті, так як вони вбирають і переробляють величезну кількість вуглекислого газу. В останні десятиліття доля цих лісів викликає великі побоювання, в основному пов’язані з надмірно масивною вирубкою дерев. Тепер же з’ясувалося, що існує й інша загроза. Більше 100 екологів з різних країн на чолі з вченими з університету Лідса, починаючи з 1983 року, вивчали ріст дерев в басейні Амазонки. Вони виділили 321 контрольне місце, де регулярно проводили виміри, вивчали обсяг стовбурів і обсяг загальної біомаси.

Результати цього довголітньої праці виявилися тривожними.

Читайте також: На Амазонці з’явиться кліматична обсерваторія величезних розмірів

З’ясувалося, що поява тут нових дерев проходила приблизно з однією і тією ж швидкістю, а от кількість загиблих дерев різко збільшилася. Як заявив один з учасників проекту, починаючи з середини 80-х років «смертність дерев зросла майже на третину».

При цьому загибель дерев зростала в роки, коли теоретично для них існували цілком сприятливі умови, і не було відзначено особливо посушливої погоди. Вчені припускають, що загальне збільшення двоокису вуглецю в атмосфері сприяє прискореному зростанню дерев, але цей, здавалося б, обнадійливий факт, означає, що дерева, які ростуть швидше, і вмирають раніше. В результаті ліси Амазонки можуть втратити велику частину своєї здатності переробляти вуглекислий газ. Висновок зрозумілий – вчені вкотре закликали згадати про те, що ліси роблять велику справу, допомагаючи людям, а значить, люди повинні в свою чергу допомогти лісах і врятувати їх від загибелі.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button