Екологія

Через зміну клімату гірські козли і барани ведуть боротьбу за ресурси

Два види великих копитних — товстороги (Ovis canadensis) і снігові кози (Oreamnos americanus) в канадських горах почали вести боротьбу за цінне джерело мінералів — гірські породи, що оголилися після танення льодовика.

Гірські барани зазвичай не конфліктують з козами, якщо мова не заходить про особливо цінні ресурси / © wikipedia.org

Зміна клімату і деградація снігових покривів зробило доступними для тварин раніше приховані мінерали. І саме за них розгорнулася боротьба між сусідніми видами — повідомляється в дослідженні вчених Університету Колорадо.

Кози з їх шаблевидними рогами в 98 відсотках випадків здобувають перемогу над баранами, виганяючи їх геть. У Канаді снігові кози – місцевий вид, проте дослідників турбує, що ці копитні вже були завезені і в більш південні регіони Північної Америки, де тепер вони можуть витіснити товсторогів. У міру зміни клімату частота таких зіткнень може зрости, що в перспективі може призвести до вимирання одного з видів.

Приклад цих двох копитних – не єдиний випадок, коли види, що живуть в нових для них умовах, стикаються один з одним в боротьбі за ресурси. В екстремальних умовах навіть незначна зміна клімату може виявитися критичною. Вода, їжа або тінь під час денної спеки — все це може стати приводом для нових міжвидових зіткнень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button