Екологія

Тільки за один рік кількість проектів з уловлювання вуглецю збільшилася на 44%

За останні дванадцять місяців кількість уловленого вуглецю зросла до 244 мільйонів тонн СО2, повідомив аналітичний центр Global CCS Institute.

Технологія уловлювання і зберігання вуглецю (CCS) використовувалася протягом багатьох років, часто для підвищення продуктивності нафтових свердловин, але зростаючі ціни на вуглець в Європі, вселяють надію на те, що в майбутньому вона може стати самостійним бізнесом.

Деякі експерти сходяться на думці, що технологія CCS, яка зазвичай діє як фільтр в промислових димових трубах і накопичує вуглець під землею, необхідна для досягнення мети нульової вуглецевої економіки до 2050 року. Для цього, на думку Міжнародного енергетичного агентства, світу будуть потрібні технології, здатні вловлювати і коанити 7,6 мільярда тонн СО2 на рік.

Сьогодні зі 196 проектів 30 знаходяться в експлуатації, 11 в стадії будівництва і 153 в розробці, йдеться в річному звіті Глобального інституту CCS.

Стимулом для залучення компаній в проекти з уловлювання вуглецю можуть стати податкові пільги, гарантовані державою. Це особливо актуально для країн Європи та Північної Америки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button