Різні цікавинки

Чи ефективний креатин?

sreatine_500_190x190Відвідавши магазин спортивного харчування за адресою http://healthyhut.com.ua/sportivnoe-pitanie/kreatin.html, і вивчивши асортимент харчових добавок, у тому числі і амінокислот, Ви напевно виявите, що на сьогоднішній день креатин є королем всіх харчових добавок. І дійсно, сьогодні вже доведено, що креатин «працює» як не можна краще.

Ніяка інша амінокислота не може конкурувати з креатином, якщо справа стосується зростання м’язової маси і збільшення силових показників. Вплив креатину на організм стає швидко помітним. Ті, хто приймає креатин, ростуть прямо на очах!

Креатин виділений з м’яса. Відкритий він був ще в 1835 р., але застосовуватися в якості харчової добавки став лише в минулому десятилітті. На сьогодні креатин є лідером серед інших харчових добавок, що пов’язано з його високою ефективністю і відсутністю побічних ефектів.

В результаті численних експериментів були отримані наступні дані, що підтверджують його ефективність:

• Після 12 тижнів наполегливих тренувань з вагою, у тієї групи учасників експерименту, яка брала креатин, був відзначений приріст м’язової маси на 6,3 % порівняно з 3,1 % у тих, хто приймав плацебо (індиферентна речовина, що імітує який-небудь препарат). До того ж ті, хто брав креатин, змогли збільшити піднімайому ними вагу в жимі на горизонтальній лаві на 24 %, в ??той час як учасники, що використовували в якості харчової добавки плацебо, добилися лише 16 % збільшення робочої ваги. Ці результати були отримані під час досліджень, що проводяться в Університеті штату Пенсільванія, де в якості піддослідних були вибрані 19 спортсменів-добровольців у віці 20 років.

• Згідно з даними брюссельських університету в Бельгії, які були отримані при дослідженні групи з 25 добровольців, вік яких становив близько 20 років, у всіх учасників експерименту після 42 днів тренувань і 21 дня відпочинку за весь тренувальний період було відзначено збільшення м’язової маси на 2 кг.

• При спостереженні за 25 гравцями займалися напівпрофесійно регбі відзначили збільшення в м’язової маси, збільшення їх силових здібностей і збільшення спринтерських характеристик, що підтверджує ефективність креатину як при силовому, так і аеробному видах тренінгу.

Креатин також сприяє більш швидкому і продуктивному відновленню. Він знайшов клінічне застосування при лікуванні захворювань серця, м’язів і хвороби Паркінсона.

Однак, навряд чи можна рекомендувати харчові добавки, навіть такі як креатин, більшості людей. Зазвичай, отримавши схвалення лікаря або тренера на їх прийом, спортсмени починають зловживати ними, думаючи, що якщо та чи інша харчова добавка в незначних дозах дає певний ефект, то цей ефект можна значно збільшити, збільшивши і дозування самої добавки. На жаль, це вельми поширена помилка, яка часто призводить до передозування.

Відомості про наявність можливих побічних ефектів у вигляді м’язових судом, розривів м’язів, зневоднення організму та інші негативні наслідки прийому креатину в ході останніх досліджень не підтвердилися.

Зараз все ще тривають дебати щодо безпеки довгострокового прийому креатину. Деякі медики і фахівці з фітнесу побоюються, що використання креатину протягом декількох років може мати небажані наслідки. Як показали дослідження, при прийомі креатину його рівень в мозку підвищується. Він також був виявлений безпосередньо в серці, сітчастій оболонці ока, в яєчках і матці. Але поки ще не встановлено, який ефект ця харчова добавка може чинити на ці органи і чи може вона завдати шкоди здоров’ю людини.

“Існуюче на цей рахунок занепокоєння занадто перебільшено, так само як перебільшена і віра в те, що креатин здатний перетворити Вас в супермена”, – подібну думку поділяє більшість докторів, які займалися і проводили численні дослідження креатину. Вони стверджують, що, спостерігаючи групу спортсменів, які брали креатин протягом 5 років не було виявлено ніяких негативних наслідків.

Зазвичай дослідження, які проводяться з метою вивчення впливу на організм різних вітамінів і мінералів, не тривають більше 5 років. Більшість же енергометричних досліджень обмежуються трьома місяцями. Наприклад, саме тривале дослідження по вуглеводним добавкам тривало 42 дні. Тому навряд чи варто піддавати сумніву безпеку використання креатину, враховуючи той період часу, протягом якого він вивчався.

Не слід очікувати, що з прийомом креатину відбудуться якісь глобальні зміни.
Збільшення силових показників, згідно зі статистичними даними, в середньому становить 10-15%.

Слід відзначити і той факт, що прийом креатинових добавок може придушити синтез креатину самим організмом, що, безумовно, погано. Але як тільки ви припините приймати креатин, ви знову ініціюєте його вироблення в організмі.

Що стосується тих, хто сподівається отримати «терапевтичні» дози креатину з їжею, не вдаючись до харчових добавок, то ми змушені розчарувати їх, так як навіть вдало збалансована дієта здатна забезпечити надходження в організм лише 1г креатину вдень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button