Різне

Чи можлива безкоштовна освіта за кордоном?

Не у всіх є можливість вступити до престижного ВНЗ за кордоном або віддати свою дитину в елітну школу пансіон в Англії чи Швейцарії. Але маючи достатню мотивацію і відповідне бажання, всі мають шанс розпочати або продовжити вищу освіту за кордоном. Як це зробити?

Чи можлива безкоштовна освіта за кордоном?

1. Отримати стипендію або грант на навчання, який частково або повністю позбавить вас від витрат.

2. Вибрати країну з безкоштовним або відносно безкоштовною освітою.

В даній статті нас більше цікавить  безкоштовна освіта за кордоном. І так, де ж можна отримати вищу освіту в Європі безкоштовно?

У першу чергу, слід згадати навчання в Німеччині, яке є дуже якісним і надавалося іноземним студентам безкоштовно. З 26 січня 2005 року кожна земля (територіально-адміністративна одиниця Німеччини) стала сама вирішувати, яким буде навчання у вузах безкоштовним або платним. Але це не відлякало іноземних студентів, тому що плата за навчання є мінімальним щосеместровим внеском на користь університету, що значно поліпшило їх матеріальну базу. Наприклад, в Гамбурзі, Баварії, Нижній Саксонії, Саарі і Північному Рейні- Вестфалії вартість навчання за семестр складе приблизно 500 євро. Якщо порівняти її з вартістю навчання в країнах колишнього СНД, то можна помітити, що вартість навчання в Німеччині значно нижча при тому, що ви отримуєте європейську освіту і диплом, який визнається в усьому світі.

Навчання в Німеччині є не єдиною можливістю отримати безкоштовну освіту за кордоном. Окрім Німеччини, навчатися безкоштовно за кордоном можна в Греції та Чехії.

Навчання в Греції безкоштовно для іноземних студентів, більше того ВУЗ покриває проживання (якщо в наявності є гуртожиток), харчування і підручники. Звучить непогано, правда? Країна не вимагає знання грецької мови і тестувань з англійської мови. Зарахування відбувається на підставі конкурсу атестатів про середню освіту.

Чехія надає безкоштовну освіту для іноземців на чеській мові. Вивчити чеську не так вже й складно, до того ж організовано маса підготовчих курсів з чеської мови в самій країні для іноземних студентів, навчання на яких коштує близько 4000 євро за рік, але існують і більш короткі програми. Крім того, що освіта в Чехії на чеській мові у державних ВНЗ є безкоштовною, приватні ВНЗ Чехії теж надають якісну освіту за вельми помірну плату в 2000-6000 євро за рік. До того ж деякі приватні ВНЗ готують набагато краще державних до подальшої роботи в обраній сфері, надаючи можливість отримати більше практичних знань.

Не дивлячись на те, що існує можливість отримати безкоштовну освіту за кордоном, все одно врахуйте ваші витрати на проживання, харчування та кишенькові витрати, які в Європі будуть вищі, ніж у вашій країні. Окрім того, щоб здобути другу вищу освіту за кордоном, ви повинні розраховувати на більші фінансові витрати.

Види освіти за кордоном на безкоштовній основі

У різних країнах освітні системи можуть істотно відрізнятися, але в принципі, можна знайти варіанти безкоштовного навчання за кордоном практично у будь-якому напрямку. Мовні курси зазвичай платні, але підготовчі курси для вступу до університету можуть надаватися і на безкоштовній основі. Середня освіта безкоштовна у державних школах, але закрита для вступу іноземців, а елітні гімназії та приватні школи -пансіони – платні. Вища освіта включає в себе бакалаврат і магістерську освіту, і часто можна отримувати вищу освіту за кордоном безкоштовно, якщо правильно вибрати країну і регіон в ній. Звичайно, безкоштовний диплом про вищу освіту можна отримати лише в державних вузах. Втім, іноді навчання в приватних школах або бізнес – школах може коштувати дешевше, ніж у вітчизняних, але це швидше виняток.

Як отримати вищу освіту за кордоном безкоштовно

У державних вузах, які й пропонують освіту за кордоном безкоштовно, викладання зазвичай ведеться на національній мові, так що для вступу доведеться або здавати іспити, або пред’явити сертифікат про проходження міжнародного мовного тексту GMAT, TOEFL або IELTS. Іноді зі студентів може стягуватися комісійний збір у розмірі приблизно 300-500 євро за рік (у різних країнах вартість може відрізнятися). Умови вступу залежать від конкретного вузу і конкретної освітньої системи, і іноді досить просто хорошого атестата вітчизняної школи, а іноді потрібно проходження спеціальних підготовчих курсів, які можуть бути як платними, так і безкоштовними. Зверніть свою увагу на можливість навчатися в США, де відкриваються чудові перспективи для студентів- іноземців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button