Здоров'я

Використання мобільних телефонів не призводить до розвитку раку

Багато людей давно налякані страхітливими повідомленнями про те, що випромінювання від мобільних телефонів може представляти небезпеку для здоров’я і навіть здатне викликати рак мозку, але американські вчені повідомляють, що ці побоювання здебільшого є невиправданими.

eeaf80544f224fea25e08b691f66d7e4

На думку експертів охорони здоров’я, випромінювання, що випускається мобільними телефонами, не викликає рак мозку, але надмірне використання телефонів може призвести до розвитку інших захворювань, особливо серед дітей.

Деякий час тому Міжнародне агентство Всесвітньої організації охорони здоров’я з вивчення раку класифікувало мобільні телефони та інші радіочастотні електромагнітні поля в якості можливого канцерогену, але на даний момент немає ніяких досліджень, які повністю підтверджують цю заяву. Дослідники не виявили жодних доказів збільшення ризику розвитку раку після тривалого використання мобільного телефону.

Мобільні телефони не викликають рак і не сприяють прискореному зростанню існуючих пухлин, кажуть експерти. Хоча існують деякі побоювання, що радіочастотна енергія від стільникових телефонів, які піднесені близько до голови, може вплинути на мозок і інші тканини, на сьогоднішній день немає ніяких доказів того, що радіочастотна енергія може викликати рак. Радіочастотна енергія, що виходить від мобільних телефонів, являє собою одну із форм електромагнітного випромінювання, яке є неіонізуючим. Ні в одному дослідженні про рак не доведено, що неіонізуюче випромінювання викликає рак, підкреслюють вчені.

Читайте також: 

Якщо хтось говорить по мобільному телефону протягом тривалого часу, то він нагрівається, і поки що це єдиний відомий біологічний ефект радіочастотної енергії. Однак цього нагріву недостатньо, щоб помітно підвищити температуру тіла. При цьому фахівці відзначають, що коли справа доходить до надмірного використання телефону, то ризики для здоров’я все ж є.

Так, «смартфонова наркоманія» може знизити рівень гормону мелатоніну, що може призвести до нервово-дегенеративних захворювань в подальшому житті. Мелатонін виробляється шишкоподібною залозою в мозку і допомагає регулювати інші гормони та підтримує циркадний ритм організму.

Порушення концентрації уваги, проблеми із зором, підвищений рівень стресу, хронічні болі, негативний вплив на емоції, серцеві розлади, зниження кількості сперматозоїдів і погіршення слуху – ось деякі основні проблеми зі здоров’ям, що виникають через надмірне використання стільникового телефону, підсумовують експерти. Що стосується дітей, то вчені виявили, що простий телефонний дзвінок протягом 2 хвилин може змінити виборчу активність їх мозку на цілу годину.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button