Людина

Кишкові бактерії відіграють ключову роль у захисті від хвороб

Вчені з Королівського технологічного інституту в Стокгольмі виявили, що бактерії кишечника людини регулюють рівні основного антиоксиданту глутатіону, який бореться з безліччю різних захворювань. Отримані результати можуть призвести до розробки нових пробіотичних продуктів і кращому розумінню метаболічних процесів, що беруть участь у розвитку таких захворювань, як цукровий діабет, відзначають експерти.

ebc848d0c914d12f50db6ce48275cf5e

Згідно з отриманими даними, мікрофлора кишечника регулює рівні глутатіону і метаболізм амінокислот не тільки в тонкому кишечнику, а також у печінці і товстій кишці. Тонка кишка є домом для більш ніж 1000 видів різноманітних бактерій. Деякі з цих бактерій споживають гліцин, який є однією з трьох амінокислот, необхідних для синтезу основного антиоксиданту в організмі – глутатіону.

В ході випробувань, проведених на мишах, кишечник яких був стерильний і не містив бактерій, експерти оцінили рівень амінокислот в артерії, по якій кров надходить з шлунково-кишкового тракту і селезінки в печінку. Вченими був діагностований низький рівень гліцину в печінці і товстій кишці тканин, а це говорить про те, що кишкові бактерії регулюють метаболізм глутатіону в цих органах.

Так як зниження рівня гліцину та інших амінокислот пов’язано з діабетом 2 типу, безалкогольною жировою хворобою печінки та іншими метаболічними розладами, подальше вивчення мікробних амінокислот у шлунково-кишковому тракті може пролити світло на розвиток цих захворювань, вважають учені. Вивчення зв’язку між кишковими бактеріями і метаболізмом глутатіону також може привести до розробки харчових продуктів, які будуть доставляти корисні бактерії, або пробіотики, в кишечник.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button