Людина

Чим вища освіта, тим більше стресів

За даними опитування, більш освічені люди частіше відчувають занепокоєння і у зв’язку з цим більш схильні до ризику стресів.

Коли респондентів запитували про ступінь занепокоєння, яке вони відчувають, виявилося, що люди з більш високим рівнем освіти переживають набагато сильніше.

Результати опитування, проведеного з ініціативи Девіда Кемерона (David Cameron) з метою визначення ступеня задоволеності життям мешканців країни, дозволяють з ще більшою упевненістю стверджувати, що люди з більш вираженими здібностями і які займають більш відповідальні посади, як правило, сильніше реагують на виникаючі проблеми, ніж люди без особливих здібностей чи професійних обов’язків.

stres_ta_osvita_550

Опитування для визначення ступеня щастя нації, розпочате за дорученням прем’єр-міністра, на який буде виділений бюджет з розрахунку 2 мільйони фунтів стерлінгів на рік, проводиться Національною статистичною службою (ONS) з метою знайти альтернативні способи, які допоможуть, поряд з традиційними економічними показниками, визначити рівень благополуччя нації.

Читайте також: Стресом можна заразитися

Респондентам ставили запитання про те, наскільки щасливими вони себе відчували напередодні, чи задоволені вони життям, і чи вважають вони, що життя має сенс, і наскільки турбують їхні проблеми.

Як випливає з доповіді ONS, «в середньому, люди з найвищим рівнем освіти випереджають менш освічене населення за такими показниками, як” почуття заклопотаності напередодні”».

Опитування виявило таке ж підвищене почуття занепокоєння серед респондентів, що займають керівні посади і посади, які передбачають високий ступінь відповідальності, порівняно з учасниками опитування, які займають технічні посади, або керівниками нижчої ланки.

Крім того, опитування виявило факти, що свідчать про те, що респонденти, які проживають у більш благополучних районах, як правило, відчувають більше стресів в порівнянні з тими, хто живе в бідних районах – і це незважаючи на більш високий рівень злочинності, несприятливу екологічну обстановку і перенаселеність в непрестижних регіонах країни.

За даними за 12 місяців, отриманим станом на березень 2012 року в ході щорічного опитування населення, в якому взяли участь 165 тисяч людей, більше сильні стреси пов’язані не стільки з рівнем заробітної плати, скільки з високим ступенем відповідальності на роботі.

Як випливає з доповіді, судячи з відповідей працюючих респондентів, ступінь їх задоволеності життям прямо пропорційно залежить від величини заробітку.

Однак виявилося, що такі показники, як «сенс життя», «почуття задоволеності напередодні» і «почуття заклопотаності напередодні», від рівня зарплати не залежать.

Читайте також: Хронічний стрес призводить до серйозних змін у мозку

Опублікована напередодні доповідь ONS підтвердила висновки, отримані в ході більш раннього опитування про задоволеність життям, згідно з якими люди, що живуть в зареєстрованому шлюбі, як правило, частіше відчувають почуття задоволеності і щастя, вони вважають, що їх життя має сенс, а також рідше відчувають занепокоєння, ніж респонденти, що живуть у вільних стосунках.

У свою чергу, учасники опитування, які живуть у незареєстрованому шлюбі, все-таки вважають себе більш щасливими, ніж розлучені, самотні або овдовілі респонденти.

Опитування, розпочате з ініціативи Девіда Кемерона після його обрання на пост прем’єр-міністра в 2010 році, відповідає вимогам розробленим країнами Євросоюзу до збору статистичних даних, які передбачають більш глибокий аналіз, ніж сухі економічні підрахунки.

Деякі з даних, отриманих в ході цього опитування раніше (наприклад, вказують на те, що здорові люди щасливіші, ніж хворі, або працюють більше задоволені життям, ніж безробітні), зазнали жорсткої критики деяких політиків, які визнали їх занадто витратною констатацією очевидного.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button