Людина

Кількість людей, що страждають хворобою Альцгеймера, потроїться до 2060-му року

Недавні дослідження показують, що афроамериканці і латиноамериканці найсильніше страждають від зростання епідемії.

Кількість людей з хворобою Альцгеймера збільшиться майже в три рази в найближчі 40 років, якщо, звичайно, не станеться щось, яке здатне змінити цю тенденцію, заявили минулого тижня представники Центру по контролю і профілактиці захворювань.

Вони повідомили, що в даний час близько 5 мільйонів чоловік страждають від хвороби Альцгеймера. Це близько 1,6 відсотка населення. Але до 2060-му році це число досягне майже 14 мільйонів, що складе 3,3 відсотка від прогнозованого розміру населення.

Хвороба Альцгеймера – це найбільш поширений наслідок старечого недоумства. Але у міру того, як все більша кількість людей буде жити довше, кількість схильних до цього захворювання неминуче буде зростати.

«Дослідники Центру з контролю і профілактики захворювань прогнозують, що у іспаномовних американців очікується найбільше збільшення жертв цього захворювання в прогнозований період», – повідомляється в заяві.

«Очікується, що населення США у віці 65 років і старше подвоїться з 46,5 мільйонів в 2014-му році до 83,7 мільйонів до 2060-му році, але деякі групи будуть збільшуватись набагато швидше, ніж інші», – пише команда експертів у своєму звіті, опублікованому в журналі «Аlzheimer’s and Dementia».

На даний момент у афроамериканців найвищий відсоток населення з хворобою Альцгеймера у світі, причому 13,8 відсотка чорношкірих схильні їй, починаючи з 65-літнього віку і старше. Також хворобою Альцгеймера страждають понад 12 відсотків літніх латиноамериканців, а серед білошкірих захворює 10 відсотків людей старше 65 років.

«Це дослідження показує, що в міру збільшення чисельності населення в США кількість людей, які страждають хворобою Альцгеймера і пов’язаних з нею деменцій, зросте, особливо серед меншин», – додав доктор Роберт Редфілд, директор Центру по контролю і профілактиці захворювань.

Команда дослідників використала для складання своїх прогнозів дані перепису населення та програми «Медікер».

Від хвороби Альцгеймера немає ліків, і тепер це п’ята за поширеністю причина смерті людей у віці від 65 років і старше. Ще не розроблені ефективні методи лікування, незважаючи на те, що багато лабораторій активно працюють над створенням чогось, що зможе зупинити прогресування цього захворювання мозку.

Дослідження показують, що мільйони людей мають ознаки порушень, які згодом можуть перерости у хворобу Альцгеймера, хоча поки що не існує однозначного способу, який дозволить передбачити, які з них будуть розвиватися, а які ні.

«Якщо ви порахуєте, скільки людей мають патологію мозку, через яку вони вже знаходяться на шляху до Альцгеймеру, ця кількість наблизиться до 20 мільйонів», – повідомив доктор Рудольф Танзі, невролог і фахівець з хвороби Альцгеймера в Массачусетській лікарні та Гарвардської медичної школи.

Цьому захворюванню також дуже важко запобігти. Доведено, що зниження артеріального тиску значно скорочує ризик бути підданим даній хворобі, а фізичні вправи, мабуть, допомагають хоча б затримати прояв симптомів.

Найголовніше, вважають експерти в галузі хвороби Альцгеймера, це встановити діагноз на ранній стадії, щоб мати можливість підготуватися до майбутніх років інвалідності, ступінь якої з часом ставатиме все важче.

«Для людей, які вважають, що на їх повсякденне життя почала впливати втрата пам’яті, дуже важливо звернутися з цією проблемою до медичного закладу», – заявив Кевін Метьюз з Центру по контролю і профілактиці захворювань, експерт, який очолив дослідницьку групу.

«Рання оцінка і діагностика є ключовими факторами для планування потреб пацієнтів у галузі охорони здоров’я, включаючи довгострокові послуги та підтримку у міру прогресування хвороби».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button