Людина

У вірного подружжя ростуть найрозумніші діти

Сама еволюція визначила перехід людей до моногамних стосунків, так твердять вчені. У вірних батьків ростуть найрозумніші діти.

Група вчених з Лондона, Манчестера, Оксфорда і Окленда вивчила процеси спаровування у мавп. Виявилося, що матері відкладають спарювання, якщо ростять молодих дітей. У немоногамних спільнотах самці можуть спробувати вбити дитину, щоб змусити самку піти на близькість. Але в тих спільнотах, де примати вибирають собі партнерок і залишаються з ними надовго, самці найбільше схильні піклуватися про своє потомство і захищати його. У результаті такі мавпи виростають більш розумними.

Як вважають вчені, це можна застосувати стосовно і людського суспільства. Люди еволюціонували, щоб стати моногамними для захисту дітей від знищення іншими чоловіками. В результаті, це призвело до появи більш розумних, інтелектуально розвинених дітей з більш великим мозком. Саме захист дітей є головною причиною людської моногамії.

Вчені створили генеалогічне дерево і переписали мільйони варіантів еволюції з урахуванням різної поведінки приматів, що включає як вбивство чужого потомства самцями, так і турботі про нього і моногамії. Всякий раз саме сталість у виборі партнерів призводило до найбільш вражаючих результатів. Навіть не зважаючи на певні “сумні” зміни в законодавстві України стосовно народження дітей, деталі http://svitmam.ua/, у люблячих пар не зникне бажання заводити дітей.

До речі, днями вчені з Університету Міссурі виявили, що чоловіки самою еволюцією запрограмовані НЕ спати з дружинами друзів. Виявилося, що при зустрічі з цими жінками у чоловіків знижується рівень тестостерону, що впливає на падіння лібідо. У минулому звичка спати з дружинами друзів шкодила спільнотам людей, і сама еволюція подбала про те, щоб позбутися від цієї проблеми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button