Людина

Чоловіки і жінки хворіють по-різному

Роберт Розенман (Robert Rosenman) з Вашингтонського університету в США і двоє його колег з Таїланду показали на даних великого дослідження, проведеного у Великобританії, як тип особистості і стать впливають на сприйняття людиною власних здоров’я і хвороб. Про виявлені закономірності вчені пишуть в статті у виданні Journal of Behavioral and Experimental Economics.

20-02-15-foto-600x430-1

У загальнонаціональному лонгітюдному (тобто таке, яке триває декілька років) дослідженні взяло участь 2859 осіб, серед яких приблизно порівну чоловіків і жінок. В рамках дослідження людям задавалися в тому числі питання про їхні задоволеності різними аспектами свого життя, психічному і фізичному здоров’ї і особистісних рисах. Саме ці дані Розенман і його колеги використовували, щоб знайти зв’язок між статевими, особистісними особливостями і специфікою сприйняття і переживання хвороб.

Їм вдалося виявити, по-перше, що чоловіки менше жінок переживають, якщо хвороба проявила себе лише єдиним симптомом, але зате при наявності декількох симптомів хвилюються сильніше, ніж жінки в тій же ситуації. По-друге, встановлено зв’язок між особистісними рисами у жінок і психічними захворюваннями. А саме жінки, у яких були високі показники за двома шкалами – доброзичливість і сумлінність – рідше, як з’ясувалося, страждали якими-небудь психічними розладами.

Читайте також: Овчина — секретна зброя проти хвороби легень

Вчені припускають, що доброзичливість веде до того, що людина може розраховувати на підтримку близьких і таким чином попереджати розвиток порушень. А висока сумлінність означає розвинену здатність контролювати свою поведінку, що може заважати людині побачити симптоми якихось проблем.

Цікаво, що у чоловіків подібних закономірностей, що пов’язують особистісні риси і психічні порушення, виявлено не було.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button