Людина

Чи замінять планшети вчителів?

З розвитком технологій доводиться переглядати традиційні навчальні методи. Ця тенденція викликає змішану реакцію. З одного боку, існують побоювання, що нові технології взагалі замінять собою вчителів. Але існує й інша точка зору, згідно з якою технології лише вирішать існуючі проблеми в навчанні.

20-02-15-foto-600x338-1

Недавнє дослідження, проведене спільно фінськими, швейцарськими та бельгійськими фахівцями, дозволяє краще зрозуміти те, якою буде роль вчителя у високотехнологічному світі. Деякі пристрої ніби й створені для того, щоб навчання стала не тільки корисним, але і вельми цікавим заняттям. Для підростаючого покоління планшет привабливіший від паперової книги. Це факт, який залишається тільки прийняти.

Читайте також: Незнання — сила: чому некомпетентні люди не розуміють своєї некомпетентності?

Учитель перестане бути безпосереднім «постачальником знань». Його основне завдання буде полягати в координації навчального процесу та спільного з учнями вирішення тих проблем, які виникають в його ході. На сторінках ресурсу ScienceDaily також наголошується, що високі технології відкривають нові навчальні можливості. Професор Фінського інституту досліджень в галузі освіти Райян Хямяляйнен відзначає те величезне значення, яке набули мобільні девайси:

За допомогою планшетів і смартфонів були знайдені нові шляхи підтримки співпраці між освітою і роботою. Приміром, зняте на робочому місці відео може використовуватися як шкільний навчальний матеріал.

В останні роки сформувалося точка зору, що сучасні девайси є розважальними пристроями. Вони протиставляються нібито більш серйозним звичним методам навчання. Насправді цифрові девайси давно стали частиною повсякденної реальності. Більш того, для юного покоління вони звичніше і зрозуміліше від тих навчальних матеріалів, до яких звикли люди більш старшого віку. З використанням планшетів і смартфонів, а також освітніх ігор навчальний процес стає більш наочним.

[ads2] Професор Хямяляйнен підкреслила також і те, що смартфони відкривають нові можливості, які раніше були недоступні в педагогічній практиці. Вони дозволяють учням відігравати більш активну роль в навчальному процесі:

З розумними телефонами учні можуть, наприклад, писати скрипти і створювати відео, щоб проілюструвати досліджувані ними теми.

Правильне використання нових технологій дозволяє також зробити навчальний процес більш інтерактивним. Але для цього вчителям доведеться підвищувати свою кваліфікацію. Адже не тільки учням, а й їх наставникам слід розбиратися в тій техніці, яка використовується для навчання. На підставі дослідження, проведеного серед учнів професійних училищ та їх педагогів, професор Хямяляйнен зазначає:

У навчальному середовищі майбутнього важливо добре і успішно використовувати нові технології, в числі яких планшети, смартфони та ігри, що підтримують навчальний процес.

Читайте також: Навчання змінює мозок на молекулярному рівні

Виявляється, відеоігри можуть бути не тільки цікавими і захоплюючими, але й корисними. Якщо молоде покоління звикло до них, то чому б не використовувати їх в якості способу набуття нових знань? Для цього тільки потрібні відповідні навчальні ігри, які стануть цікавими самим учням. Технології постійно змінюють освітню сферу. Цей процес постійний, але зараз, з масовим поширенням кишенькових комп’ютерів, він прискорився. Але вчитель все одно потрібен. Адже саме від нього залежить, чи стануть сенсорні екрани виховувати майбутніх математиків або їх використання так і буде зводитися до ігор, соціальних мереж і безцільне блукання по веб-простору.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button