Головна / Людина / Чому алкоголь заважає загоєнню кісток

Чому алкоголь заважає загоєнню кісток

Лікарі давно помітили, що алкоголь значно погіршує процес загоєння кісток після переломів. І тільки тепер дослідження Університету Лойоли (США) пролило світло на те, як саме алкоголь уповільнює зцілення на клітинному і молекулярному рівнях. Результати досліджень виявляться корисними при лікуванні переломів у пацієнтів, які зловживають алкоголем, а також у непитущих пацієнтів.

Дослідники вивчили ефект алкоголю на процес загоєння кісток у мишей. Одна група мишей отримувала алкоголь у кількості, що рівнялася триразовій нормі спиртного, допустимої для водіння автомобіля. Контрольна група одержувала таку ж кількість фізіологічного розчину. Експеримент показав, що існують три чинники, на які впливає алкоголь.

Першу відмінність дослідники виявили в каллус, недиференційованих клітинах, які формуються навколо решт зламаної кістки. У мишей, які отримували алкоголь, каллус був менш насичений мінеральними солями, недостатньо для здорового формування кістки. У підсумку, сформовані кістки виявилися більш слабкими.

Друга відмінність — це наявність у мишей, що отримували алкоголь, окисного стресу, процесу, який погіршує функціонування клітин. У таких мишей був вище рівень малондіальдегіда, молекули, яка є маркером окисного стресу. Крім того, рівень ферменту, що зменшує окислювальний стрес, супероксиддисмутази, був вище, правда недостатньо високий, щоб вважатися статистично значущим.

Третя відмінність — робота стовбурових клітин. В процесі загоєння, тіло посилає незрілі стовбурові клітини в район перелому. Після прибуття, стовбурові клітини дозрівають у кістковій клітині. Білки SDF-1 і OPN беруть участь у трансформації стовбурових клітин на місці пошкодження. У мишей, які отримували алкоголь, рівень білка OPN був значно нижчим.

За підсумками цього дослідження, вчені планують розробити схему нейтралізації впливу алкоголю при лікуванні зламаних кісток у мишей. При першому методі лікування передбачається підсадка стовбурових клітин для поліпшення загоєння. Інший — контроль рівня NAc, антиоксиданту, який бореться з окислювальним стресом.

Якщо ефективність лікування буде доведена, то, можливо, такий же метод лікування буде застосовний і для непитущих пацієнтів.

За словами вчених, алкоголь є причиною багатьох переломів: він провокує автомобільні аварії, падіння, травми м ін Але крім того, алкоголь уповільнює процес загоєння. Цих причин має бути достатньо, щоб не зловживати спиртними напоями.

Натхнення: rnd.cnews.ru

 
comments powered by HyperComments