Людина

Простий тест підкаже, кому небезпечно сідати за кермо

Нове дослідження, проведене під егідою Національної адміністрації з безпеки дорожнього руху США, показало: за допомогою звичайної головоломки (лабіринту, намальованого на аркуші паперу) можна виявити водіїв, які ризикують потрапити в серйозні ДТП через когнітивні порушення. Вчені з консалтингової групи TransAnalytics відзначають, що такий тест не можна використовувати для діагностики деменції або когнітивних порушень. Однак він допомагає швидко оцінити когнітивні функції літніх водіїв, пише Psych Central.

1-03-03-2015-600-450

Попередні дослідження показали: тести, в яких людині потрібно знайти вихід з простого лабіринту, можуть розповісти про його навички зорово-просторової орієнтації, планування та прийняття рішень. Всі ці навички необхідні для безпечного водіння.

У новому дослідженні взяли участь майже 700 водіїв старше 70 років. Добровольців попросили виконати завдання на планування маршруту. Учасники повинні були якнайшвидше знайти вихід з п’яти лабіринтів. Фіксувалося час, який йшло у літньої людини на кожен лабіринт, кількість зроблених ним помилок (тобто, скільки разів учасник заходив у глухий кут в лабіринті) і час, який доброволець проводив, плануючи свої дії.

Читайте також: В якій країні не карають за стан сп’яніння за кермом?

Вісімнадцять місяців потому дослідники зіставили результати учасників і дані поліції про аварії та серйозні порушення правил дорожнього руху, включаючи переходи дороги на червоне світло, їзду по тротуару і виїзди на зустрічну смугу. Добровольці, які погано справлялися з лабіринтом, частіше потрапляли в ДТП. У водіїв, які витратили найбільшу кількість часу на простій або на складний лабіринт, ризик потрапити в аварію був найвищим. Наприклад, у тих, кому знадобилося 19 секунд, щоб вийти з простого лабіринту, ймовірність потрапити в ДТП виявилася підвищена в 3,5 рази.

Натхнення: medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button