Ґаджети

Чому кнопки набору номера в телефонах розташовані саме так

Ресурс Siliconrus з’ясував звідки і як з’явився принцип розташування кнопок з цифрами на телефонах. Розташування, яке використовується вже більше півстоліття, збереглося навіть після переходу зі стаціонарних телефонів на iPhone – мобільний пристрій з сенсорним дисплеєм.

buttons-5

Про вибір єдиного стандартного дизайну для розташування кнопок на телефоні виробники апаратів і компанії, які займалися забезпеченням зв’язку, задумалися в кінці 50-х років. Визначальним у цьому питанні стало дослідження американської компанії AT&T, яке було опубліковано в журналі Bell Systems Technical Journal в 1960 році. У загальній складності тестів для оптимального розташування кнопок в AT&T відібрали 16 варіантів розміщення цифр.

Фахівці компанії-оператора вивчили кожен з дизайнів і протестували їх на предмет швидкості набору і кількості помилок у телефонних номерах, здійснюваних при використанні конкретної системи. В результаті вдалося виділити групу з п’яти варіантів розташування кнопок, що володіли найменшим відсотком помилок при наборі і дозволяли користувачам телефонів швидше всього набирати номер.

buttons-1

Як з’ясувалося, оптимальними за цими показниками є системи з двома вертикальними або горизонтальними рядами по п’ять кнопок в кожному, система квадратного розміщення кнопок 3*3 плюс одна кнопка знизу, а також два так званих кругових варіанти, які нагадували розташування цифр на телефонах з дисковим набором.

Потім зі «змагання» було виключено дизайн з двома вертикальними рядами кнопок. Незважаючи на її формальну зручність для користувачів, учасники експерименту зазначали, що їм не подобається, як цей варіант виглядає зовні.

buttons-2

У свою чергу, інженери AT&T заявили, що кругові варіанти розташування не найкращим чином підходять для використання їх на реально існуючих моделях телефонів. Фахівці компанії висловилися на користь використання квадратних і прямокутних варіантів розміщення, так як вони, на їх думку, були кращі з конструкторської точки зору.

Підсумковий вибір складався з квадратного розташування 3*3 плюс одна кнопка знизу і варіанти з двома горизонтальними смужками цифр.

В ході опитування з перевагою 12 голосів проти 3 перемогло розташування в дві смуги по п’ять кнопок в кожній. Тим не менш, пізніше в якості основного був обраний інший варіант, який і став остаточним стандартом.

buttons-3

Чим саме керувалися в AT&T при прийнятті цього рішення, достовірно невідомо. За деякими даними, рішення приймалося конкретним інженером компанії, який міг врахувати при цьому власні естетичні уподобання або особливо тих моделей телефонів, на яких йому належало впроваджувати нову систему кнопок.

buttons-4

В результаті розташування за схемою 3*3 плюс одна прижилося і досі, з додаванням слотів для * і # застосовується як в стаціонарних телефонах, так і в мобільних пристроях, де фізичні кнопки вже замінені сенсорними.

Натхнення: www.macdigger.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button