Людина

Можна чи не можна вдруге кип’ятити воду?

Як ми заварюємо чай? Беремо в руку чайник, розуміємо, що з минулого кип’ятіння там залишилося води як раз на дві чашки і ставимо його на плиту. Ми щось чули про те, що лікарі не рекомендують пити воду, яку варили кілька разів, але нам ніхто зрозуміло не пояснював, що в цьому поганого. Тому і кип’ятимо одну і ту ж воду по два, а то і по три рази.

08-01-16-foto-600x401-1

Піддавати воду з-під крана повторному кип’ятінню – досить необачне рішення. І ось чому.

Які шкідливі речовини містяться у водопровідній та бутильованій воді?

Вам повинні були розповідати про це на уроці хімії, але не розповідали. Чи розповідали, але ви в цей час були зайняті чимось іншим, але справа ось у чому: будь-яка водопровідна вода містить масу не дуже корисних речовин (хлор, солі кальцію і магнію, мінерали, суспензії заліза і навіть миш’як).

Скажемо більше – рівень мінералізації підземних вод з кожним роком збільшується. Безліч хімічних підприємств, заводів та інших виробничих компаній зливають всі відходи виробництва у воду без зайвих комплексів. Тому якість води в бюветах також далеко від ідеалу.

Не завжди проблема вирішується покупкою бутильованої води. Згідно з нашим законодавством, бутильована вода не регламентується, а це означає, що в пляшках можна продавати звичайну воду з-під крана.

 

Що відбувається з водою в чайнику при кип’ятінні?

Коли ви кип’ятите в чайнику воду з домішками різних мінералів і солей, її хімічний склад змінюється. Частина шкідливих речовин випаровується, і потрапляє у ваші легені разом з парою. А та частина, що залишається у воді, проникає у ваш організм разом з гарячим напоєм.

Ви давно не заглядали всередину чайника? Накип на його стінках – це ті самі солі, які випадають в осад при кип’ятінні. При першому кип’ятінні води ви вбиваєте в ній мікробів. Але чим частіше ви кип’ятите воду знову і знову, тим більш забрудненою вона стає.

Читайте також: 

 Які речовини можуть потрапляти у воду при повторному кип’ятінні?

Ми вже сказали про накип у чайнику. Потрапляючи в ваш чай, ці солі накопичуються в організмі, і стають причинами таких захворювань як артрит, остеохондроз, жовчнокам’яна хвороба і т. д. А які ще хімічні речовини ви споживаєте, коли повторно кип’ятите воду?

  • Миш’як

Миш’як додають у водопровідну воду для вбивства мікробів. У малих кількостях він не небезпечний. Але накопичуючись у накипу вашого чайника, він роками потрапляє в організм з чаєм, і сприяє розвитку периферичних нейропатій, шлунково-кишкових розладів, порушень в роботі нирок, серцево-судинних захворювань і навіть раку. ВООЗ говорить прямо: “Найбільший ризик, пов’язаний з використанням водопровідної води, виходить від миш’яку”.

  • Нітрати

У зв’язку з розвитком хімічного виробництва, нітратів в навколишній нас природі стає все більше і більше. Коли ви нагріваєте ці речовини в киплячій воді, нітрати перетворюються в нітрозаміни – канцерогенні сполуки азоту. Лейкемія, рак товстої кишки, рак стравоходу, проблеми з яєчниками і сечовим міхуром – ось лише деякі наслідки постійного вживання нітрозамінів.

  • Залізо

Розчинене у воді залізо, а в народі іржа, – важкий метал, з’єднання якого мають загальнотоксичну дію, порушення функції печінки (цироз печінки), хвороби кровоносної системи. Отруйні дрібні частинки заліза у водопровідній воді займають шосте місце серед найбільш частих причин отруєння у дітей до п’яти років. Ви все ще хочете кип’ятити воду двічі?

Бережіть себе і будьте здорові!

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button