Здоров'я

Несподівана користь картоплі

Картоплю заведено вважати калорійним продуктом, що включає до складу багато вуглеводів і крохмалю, які погано впливають на фігуру і допомагають набирати вагу. Люди, що стежать за собою, завжди відмовляються від картоплі в будь-якому вигляді: запеченої, відвареної або зробленої на пару. Факт того, що завдяки використаної страви підвищиться вага або погіршиться здоров’я – вбиває бажання доторкатися до картопляних запіканок і пирогів. Варто тільки розібратися, в якому вигляді її краще їсти, щоб не нашкодити організму. Дослідження дієтологів з Америки зруйнували типові стереотипи про шкоду картоплі. Ось кілька корисних властивостей продукту, здатного вплинути на бажання поласувати їм на обід.

1. Наявність вітамінів

Бульби багаті різними вітамінами: А, В, D, але тарілка, наповнена запеченою картоплею, містить в собі більше половини норми вітаміну С, яку потрібно з’їдати в день для підтримки нормального функціонування організму. Вітаміни А і С є важливими для захисту імунітету в будь-яку пору року, але взимку і восени, в період поширення вірусу грипу, їх захист особливо потрібен людині. Вітамін В міститься у меншому обсязі, частка досягає п’ятнадцяти відсотків, але і ці цифри прискорюють метаболізм.

2. Омолодження шкіри

У картоплі міститься марганець, хімічний елемент, якому приписуються тільки негативні властивості. Але його вміння сприяти виробленню колагену відсуває мінуси на другий план. Колаген потрібен для підтримки шкіри, її еластичності. З віком вироблення сповільнюється, шкіра старіє і покривається зморшками. Жінки використовують різні креми, щоб повернути шкірі колишньої краси. Але потрібно пам’ятати про можливість продуктів робити шкіру краще і привабливіше.

3. Протизапальні властивості

Хронічні запалення переслідують людей, що хворіють на діабет, які страждають від хвороб серцево-судинної і травної систем. І картопля може рятувати від запалень. Звичайно, не краще медикаментів, але для профілактики вона точно підійде. Спосіб приготування краще вибирати щадний: варіння на пару або запікання в духовці.

4. Крохмаль не сильно шкодить

Дана речовина дійсно піднімає рівень цукру та інсуліну в крові. Але завдяки клітковині, що міститься в бульбах, цукор починає засвоюватися пізно і робить це зі сповільненою дією. Інсулін спалахує і різко підвищується при прийомі в їжу борошняних виробів, шоколаду, але у випадку з картоплею справи йдуть інакше. Одна глибока тарілка добре приготованої страви містить двадцять п’ять відсотків денної норми клітковини.

5. Артеріальний тиск залишиться в нормі

Калій, який входить до складу картоплі, виводить з організму інший хімічний елемент – натрій. Разом з ним йде рідина, що скупчилася всередині і надає негативний вплив на стан людини. Внаслідок цього тиск знижується, серцево-судинна система розвантажується. “Спасибі” скаже і м’язова тканина, адже без кальцію вона не має можливості скорочуватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button