Людина

Чому промені сонця небезпечні для шкіри навіть після укриття в тіні

Зараз складно знайти людину, яка б не знала, що надмірна інсоляція підвищує ризик розвитку раку шкіри. Однак далеко не всім відомо, що згубний вплив променів сонця триває ще дуже довго і після відходу з пляжу або з солярію.

Вчені ще кілька десятиліть тому виявили, що вплив ультрафіолетового випромінювання на шкіру володіє кумулятивним ефектом, що нагадує ефект впливу на людський організм радіації.

23-02-15-foto-600x398-1 (2)

Чим більша «доза» сонячного випромінювання, яку людина отримала в першій половині життя тим вищий ризик розвитку у нього раку шкіри в літньому віці, при цьому зовсім необов’язково отримувати сонячні опіки – згубний вплив ультрафіолету може абсолютно не відчуватися.

Причини цього явища вдалося відкрити тільки зараз співробітникам Єльського університету в США (Yale University).

Автори дослідження виявили, що фотони ультрафіолетового світла, які поглинаються шкірним пігментом меланіном, нейтралізуються ним у момент проникнення в шкіру, однак викликають в меланоцитах, особливих клітинах епідермісу, специфічну хімічну реакцію, яка може тривати годинами.

Читайте також: Органічні креми не здатні захистити від УФ-променів

У клітинах, які зазнали опромінення ультрафіолетом, виділяються два ферменти, які руйнують меланін і утворюють молекулу, що володіє високою реактивністю.

У світлячків утворюється точно така ж молекула, завдяки якій виділяється світлова енергія, а в людських клітинах енергія таких молекул може дуже сильно зашкодити ДНК і викликати їх переродження в ракові клітини.

Вберегтися від розвитку такої небезпечної реакції в меланоцитах шкіри можна за допомогою тільки одного способу – максимально захищати шкіру від дії ультрафіолетових променів.

Натхнення: health-ua.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button