Людина

Яка країна в світі найбільш неосвічена?

Соціальне опитування

Британський соціальний дослідний інститут опитав понад 1500 людей з 33 різних країн, задавши їм ряд питань, що належать до різних соціальних і політичних проблем у кожній конкретній країні. Наприклад: «Як ви думаєте, яка середня річна заробітна плата штатного клерка у вашій країні?» або, наприклад: «Людина середнього віку — це скільки років?»

Результати опитування «Небезпеки сприйняття-2015» показують, що багато з припущень, висловлюваних людьми по всій земній кулі, далекі від істини.

439282d3236fe0e8d10e84f5b98ddea5

Похибка припущень

Майже в кожній країні люди недооцінюють проблему ожиріння, в той час як східні держави, такі як Китай, Японія, Індія, навпаки, схильні переоцінювати її і робити з мухи слона (вибачте за каламбур). Також часто неправильно розуміється проблема імміграції: замість реальних десяти відсотків люди в середньому називають близько двадцяти трьох.

Результати опитування

Ось 20 країн, які набрали найнижчий бал за проведеним опитуванням:

1. Мексика.

2. Індія.

3. Бразилія.

4. Перу.

5. Нова Зеландія.

6. Колумбія.

7. Бельгія.

8. Південна Африка.

9. Аргентина.

10. Італія.

11. Росія.

12. Чилі.

13. Великобританія.

14. Ізраїль.

15. Австралія.

16. Японія.

17. Канада.

18. Німеччина.

19. Нідерланди.

20. Іспанія.

Фактори

Важливо пам’ятати, що питання, на які відповідали люди, носять багатогранний характер і відносяться до всіх видів соціально-економічних факторів, культурних та інших відомостей. Боббі Даффі, керуючий директор Ipsos MORI, пояснив деякі з тих чинників, які могли б сформувати результати дослідження: «У всіх 33 країнах, що брали участь в дослідженні, суспільство дізнається багато поганого. При цьому ми часто найбільш неосвічені в тих речах, які широко обговорюються в засобах масової інформації. Ми знаємо з попередніх досліджень: це почасти тому, що ми переоцінюємо те, про що турбуємося».

Він продовжив: «Є декілька причин цих помилок, від нашої боротьби з простою математикою і статистикою, до висвітлення питань, пов’язаних з соціальним поясненням психології наших ментальних ярликів або установок. Також видно з нашого «Індексу Невігластва» наступне: в країнах, жителі яких менше поінформовані, інтернет поширений і розвинений гірше, ніж в інших. Але це було онлайн-опитування, а значить, доводиться орієнтуватися на те, що відповідали люди середнього класу і вище».

Кнопка «Наверх»
Закрыть