Земля

CorPower – енергія морських хвиль

Використання енергії морських і океанських хвиль може стати прибутковим бізнесом. Але одна справа – просто побудувати пристрій, який переміщується вгору-вниз по хвилях, і зовсім інша – зробити його рентабельним. Шведській компанії CorPower Ocean це вдалося.

23-02-15-foto-600x407-3

Енергетичний буй, або бакен CorPower, виробляє в п’ять разів більше енергії, ніж аналогічні пристрої, і на третину дешевший від них. Буй плаває на поверхні океану, переміщаючись вгору і вниз разом з хвилями. CorPower пришвартований якорем на дно, і швартовочна лінія фактично являє собою конвертер хвильової енергії.

 

Між буем і якорем розміщується гідравлічний насос, який виробляє електроенергію. При цьому насос рухається завдяки самому бакену. В системі CorPower використовується трансмісійний пристрій, розроблений Королівським інститутом технологій Швеції. Трансмісія складається з безлічі невеликих зубчастих коліщаток, які перетворюють лінійний рух швартовочного троса в обертання махового колеса.

Читайте також: Енергія вітру та хвиль в одній установці

Додатково трансмісія дозволяє буєві рухатися вгору-вниз з більшою амплітудою, що збігається з ритмом хвиль. Отримана енергія тимчасово зберігається в системі, поки не буде передана по електричному кабелю на берег. CorPower легкий, компактний і відносно дешевий.

23-02-15-foto-600x449-1

Нова технологія використання енергії хвиль була нагороджена премією Массачусетського технологічного університету в розмірі 100 тисяч євро. Запуск пілотного проекту CorPower запланований на листопад цього року.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button