Здоров'я

Шлунок сам стежить за часом прийому їжі

Шлунок сам стежить за часом прийому їжіУ шлунку знаходяться нерви, що працюють як “внутрішній годинник”, такого висновку дійшли австралійські вчені у своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі Neuroscience.

Фахівці з Університету Аделаїди виявили, що шлунок не тільки перетравлює їжу, а й визначає, наскільки людина сита і котра зараз година.

У рамках дослідження вчені вивчали 8-тижневих мишей, щоб визначити, як нерви в шлунку розтягують процес прийому їжі на 3 рази в день. У результаті було виявлено, що коли нерви повинні бути активні, вони демонстрували знижену чутливість до розтягування, яке відбувається під час прийому їжі.

“Чутливість нервів визначає швидкість передачі сигналу в мозок про наповненості шлунку. Протягом дня в період неспання, чутливість нервів в шлунку – мінімальна”, – коментує доктор Стівен Кентіш (Stephen Kentish), провідний автор роботи. “При цьому вночі, коли тілу не потрібно багато енергії, нерви реагують швидко, повідомляючи мозку, що пора припинити їсти”.

Результати дослідження багато в чому пояснюють, чому у людей, що працюють ночами, спостерігаються певні відхилення, такі як зайва вага.

Автори також зазначають, що миші були чутливі до незначних зсувів часу пробудження – навіть на кілька годин. У результаті таких зсувів у мишей змінювався апетит.

Вчені вважають, що при розробці дієти, перш за все, потрібно звертати увагу на те, в який час приймається їжа, не роблячи основного наголосу на самі продукти.

“Незважаючи на те, що експеримент проводився на лабораторних мишах, ми вважаємо, той же самий процес властивий і організму людини. Ми сподіваємося продовжити дослідження і з’ясувати, чи змінюється експресія гормону голоду, лептину, у мишей протягом 24 годин, і як цей процес може взаємодіяти з внутрішніми годинами”, – підсумовує доктор Кентіш.

У попередньому дослідженні на аналогічну тему вчені виявили, що робота в нічний час або понаднормово призводить до розвитку ожиріння.

Натхнення: www.medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button