Здоров'я

Регулярне вживання марихуани викликає відхилення в роботі мозку

Регулярне вживання марихуани викликає значні відхилення в роботі двох важливих структур головного мозку, встановили американські вчені. Результати новітнього дослідження були опубліковані в журналі Neuroscience. За результатами Національного опитування про вживання наркотиків, марихуана є найбільш широко поширеним наркотиком з числа речовин, що знаходяться у незаконному обігу в США. Останнім часом майже 19 мільйонів людей вживають цю наркотичну речовину.

kanabis

У попередніх дослідженнях вчені вже відзначали негативний вплив марихуани на пам’ять і мислення.

У своїй новій роботі вчені з Північно- Західного університету вивчали взаємозв’язок між регулярним вживанням марихуани і змінами в роботі мозку. За допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) вчені проаналізували стан мозку 40 чоловік у віці від 18 до 25 років, які курили марихуану хоча б один раз на тиждень.

Читайте також: Марихуана перетворює чоловіка на жінку

Як з’ясувалося, мигдалеподібне тіло мозку і його прилегле ядро ??змінили щільність, об’єм і форму. Подібні зміни в областях, що відповідають за мотивацію, призводять до появи антимотиваційного синдрому, при якому у людини пропадає бажання що-небудь робити, вона стає менш орієнтованою і розсіяною. При цьому чим більше марихуани вона курила, тим більші були відхилення.

“Отримані дані свідчать, що регулярне вживання марихуани сприяє розвитку психічних захворювань і призводить до змін мозкових структур. Причому, відхилення, які спостерігаються у функції мозку пацієнтів, що регулярно вживають марихуану, схожі з відхиленнями людей, що страждають на шизофренію”, – коментує доктор Ханс Брайтер. “Більше того, всім учасникам були властиві порушення робочої пам’яті, що призводять до різних непередбачуваних наслідків”.

Читайте також: Марихуана та алкоголь змінюють мозок

Відомо, що марихуана також містить компоненти, які допомагають в лікуванні дуже серйозної і важкої хвороби – розсіяного склерозу. Проте, побічні ефекти, які чинить канабіс на людину, яка її приймає, абсолютно не можна порівнювати з його лікувальною дією. Марихуана порушує пам’ять і пізнавальну діяльність. Під впливом марихуани люди втрачають здатність розумно мислити. Хронічне вживання марихуани викликає стійкі психічні розлади.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button