Всесвіт

Китай запустив супутник ASOS для вивчення Сонця і космічної погоди

Китайський космічний корабель відправився в політ для вивчення Сонця і поліпшення прогнозів космічної погоди.

Супутник, відомий як вдосконалена космічна Сонячна обсерваторія (ASO-S), стартував на ракеті Long March 2D в суботу з космодрому Цзюцюань у Внутрішній Монголії.

Космічний корабель ASO-S, який отримав назву “Куафу-1” на честь гіганта з китайської міфології, що переслідував Сонце, був успішно виведений на цільову орбіту, сонячно-синхронну траєкторію на висоті близько 720 км над Землею.

За даними Китайської академії наук, місія ASO-S була вперше запропонована китайською спільнотою геліофізиків у 2011 році. Зонд вагою 888 кг буде використовувати три прилади для вивчення магнітного поля Сонця, сонячних спалахів і викидів корональної маси (CME), величезних сплесків перегрітої плазми, які розлітаються від Сонця зі швидкістю мільйони кілометрів на годину.

Сонячні спалахи часто пов’язані з CME, і обидва вони можуть вплинути на людей на Землі. Наприклад, потужні CME можуть викликати геомагнітні бурі, які можуть порушити роботу електромереж, радіозв’язку та GPS-навігації. В якості «побічного» ефекту CME можуть також посилювати полярні сяйва.

Метою ASO-S є проведення одночасних спостережень за спалахами і КВМ  “щоб зрозуміти їх зв’язки і механізми утворення”, — написали представники CAS в описі місії. Космічний корабель також вивчатиме, як енергія переноситься через різні шари сонячної атмосфери, і як сонячне магнітне поле впливає на еволюцію спалахів і КВМ.

ASO-S розрахований на роботу протягом не менше чотирьох років і щодня буде генерувати близько 500 гігабайтів даних. Ця інформація може знайти значне практичне застосування; в описі місії також говориться, що супутник буде проводити “спостереження за сонячними виверженнями і еволюцією магнітного поля для полегшення прогнозування космічної погоди і захисту цінних активів в космосі».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button