Наука

Кров неандертальців підказала причину їх вимирання

Давня кров, яка колись текла по венах представників цього вимерлого виду, мала більше спільного з кров’ю сучасних людей, ніж припускали вчені.

Нове дослідження геномів трьох неандертальців показало варіації в їх крові. Тобто, у них теж були різні групи крові: не тільки група «O» (єдина підтверджена раніше), але також групи крові «A» і «B».

Відкриття, схоже, ховалося у всіх на виду, а дослідники, що зробили відкриття, ігнорувалися через появу інших технологій аналізу ДНК. «Групи крові еритроцитів є потужними антропологічними маркерами, – пояснює провідний автор дослідження палеоантрополог Сільвана Кондемі з Університету Екс-Марсель у Франції. – Цікаво, що, попри їхню соціальну значущість і кількість доступних генотипічних даних про сучасних людей, які постійно накопичуються, в палеогенетичних дослідженнях майже не приділяється уваги основним поліморфізмам еритроцитів в крові ».

Також дослідники зазначають, що гени, які лежать в основі груп крові у неандертальців і денисівців, підтверджують теорію приходу цих людей з Африки. Це підказало відсутність певних антигенів в їх крові.

Цікаво, що в крові неандертальців був виявлений алель гена RHD, який не зустрічається у сучасних людей, за винятком аборигенів Австралії і папуасів. Ймовірно, як припускають дослідники, цей звязок свідчить про схрещування неандертальців і H. sapiens до того, як останній мігрував в Південно-Східну Азію.

З’явилися і нові ідеї, що стосуються вимирання неандертальців: велика кількість загальних алелів, які спостерігаються в архаїчних геномах трьох неандертальців і денисівців, передбачає скромна генетична різноманітність. Звідси інбридинг – схрещування близьких родичів, що послаблює рід. З’явилася і підозра на гемолітичну хворобу новонароджених, алоіммунний стан, при якому імунна система матері атакує клітини крові її плода.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button