Технології

Continental запропонував робити покришки з кульбаб і рисового лушпиння

Шинники готують черговий варіант екологічних, але ефективних покришок для автомобілів.

Слідом за Michelin прототип екологічної автомобільної покришки представила Continental.

Німецький бренд Continental, який крім іншого відомий своїми покришками, на шоу IAA Mobility в Мюнхені представив Conti GreenConcept — прототип безпечної для природи автомобільної гуми, яка складається в тому числі з натуральних, поновлюваних і перероблених матеріалів.

Як заявляє виробник, нова покришка на 35% складається з натурального каучуку, отриманого з кульбаб, силікату з попелу рисового лушпиння, а також різних рослинних олій і смол, які значно скорочують кількість матеріалів на основі сирої олії. Ще на 17% гума зроблена з перероблених матеріалів, включаючи сталь і технічний вуглець, а отриманих з пластикових пляшок поліестер вперше використаний для каркаса покришки.

Continental

Нова Conti GreenConcept відрізняється полегшеною конструкцією, яка дозволила знизити вагу готової покришки (7,5 кг або на 40% менше, ніж у традиційної шини) і зменшити її опір коченню на 25% в порівнянні зі звичайними шинами. Заявлено, що оптимізована покришка допомагає збільшити запас ходу у електромобілів на 6%.

Покришка може бути більш екологічною завдяки збільшенню терміну її служби. На думку Continental, гума дозволить неодноразово міняти її протектор, зберігаючи інші її частини, що дасть можливість знизити кількість відходів. Про терміни появи серійних Conti GreenConcept не повідомляється, але частина технологій з’являться в дорожніх шинах раніше, а до 2050 року все виробництво покришок має стати екологічно чистим.

До цього Michelin оголосила про намір якщо не відмовитися повністю від широкого спектра різних сімейств матеріалів, включаючи натуральний каучук, синтетичний каучук, метал, текстиль, армуючі агенти (технічний вуглець, діоксид кремнію і т.д.), пластифікаторів (наприклад, смол), а також сірки для вулканізації, але знайти більш безпечні для природи аналоги цих матеріалів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button