Технології

Телепортація – світ стає іншим

Телепортація вже не здається науковою фантастикою. Дослідження  з переміщенням фотонів проводилися з 1997 року і стали рутинною в лабораторіях багатьох країн. У 2010 році вчені з Китаю зуміли телепортувати фотони на 10 кілометрів. Тепер ці фізики з Університету науки і технології в Шанхаї побили свій рекорд – відстань збільшилася до 97 км. Як це відбувається і що дасть нам телепортація?

Явище, яке робить це можливим, називається квантовою заплутаністю. Суть в тому, що два об’єкти одночасно мають однакову структуру, вони зав’язані один на одному, їх інформаційне поле ідентично. Але розміщуються вони в різних місцях.

Скориставшись квантовою заплутаністю, фізики перенесли інформацію про об’єкт з одного місця в інше, не переміщаючи в просторі між об’єктами. Головне тут – фотони, які рухаються  зі швидкістю світла. Тобто, переміщують за допомогою 1,3-ватного лазера не об’єкт, а інформацію про нього.

Практичне використання – квантова криптографія. Передача цілком таємних або не дуже даних на відстані, коли інформація не проходить через проміжний простір. Охочих на таке ноу-хау знайдеться.

Проблема в тому, що заплутані фотони істоти тендітні, їм заважають атмосферні умови. Також промінь, розширюючись, втрачає свої задані властивості, та й багато фотонів просто пролітають повз цілі.

Таким чином, важливим досягненням вчених під керівництвом Хуан Іня (Juan Yin), є розробка механізму управління лазером, який утримує промінь точно в ціль. В результаті їм вдалося телепортувати більше 1100 фотонів за 4:00 на відстань 97 кілометрів.

Це дає можливість розширити діапазон використання квантової криптографії – аж до застосування через супутники, тим самим забезпечити ультра безпечний  зв’язок по всьому світу. А це, зізнайтеся, у світі інформаційних технологій, дуже багато чого варта.

Натхнення: www.technologyreview.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button