Технології

Crab — напівавтоматичний електромобіль, який вміє їздити боком

В сучасних перенаселених мегаполісах припаркуватися в розпал робочого дня – велика проблема, навіть якщо місце звільнилося. Не так-то просто втиснутися між автомобілями, що стоять практично впритул.

Напівавтономний мікроелектромобіль EOssc2 Crab розроблений інженерами центру робототехніки DFKI в Бремені. Його головна особливість полягає в здатності паркуватися в обмеженому просторі, завдяки особливому плоскому кузову і сучасної автоматики. Алгоритм його руху запозичений у крабів, які чудово пересуваються боком.

Складні маневри, в тому числі і парковку, Crab здійснює за допомогою комп’ютера і авто-навігаційної системи. Він може рухатися прямо, по діагоналі, розвертатися на місці і нахилятися вперед, зменшуючись в габаритних розмірах.

Мікромобіль здатний з’єднуватися з іншими «Крабами», утворюючи автопоїзд. Він може пересуватися зі швидкістю до 65 км/год в напівавтономному режимі з допомогою вбудованих камер і датчиків LIDAR, встановлених на даху. Надалі творці EOssc2 Crab планують створити модель, яка зовсім не потребує в ручного управління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button