Людина

Використання смартфона підвищує мозкову активність

Технологія сенсорних екранів є невід’ємною частиною нашого життя, і може здатися, що зайва увага до дисплеїв може негативно позначитися на розумових здібностях. Однак не слід турбуватися: згідно з новим дослідженням, використання смартфонів призводить до підвищення мозкової активності на кінчиках ваших пальців. Коли ви доторкаєтеся до екрану кінчиками пальців, характер взаємодії мозку і цифрового пристрою змінюється.

c598b34d09f5f4dcd89db1261034bad3

«Я був приємно вражений тими змінами, які пов’язані з використанням смартфонів, – говорить дослідник Арко Гош (Arko Ghosh) з Університету Цюріха (Швейцарія). – Мене здивувала кількість змін індивідуальних сигналів мозку, пов’язаних з дотиками до екрану, які можуть бути визначені за допомогою аналізу записів смартфона».

Дослідники виявили, що смартфони не тільки надають нашим пальцям «суперсилу», вони також доступні нам постійно, що дозволяє зберігати запис нашої цифрової історії, яку згодом можна вивчати.

«Для нас, нейробіологів, це означає, що цифрова історія, яка знаходиться буквально в наших кишенях, зберігає величезну кількість інформації про те, як ми використовуємо свої пальці (і навіть більше)», – пояснює Гош.

Приміром, нейробіологи давно вивчали нейропластичність музикантів і кіберспортсменів, оскільки вони постійно використовують свої пальці. Однак це дослідження, опубліковане в журналі Current Biology, вперше звертає увагу на простих людей.

[ads2]

Дослідники використовували електроенцефалогафію (ЕЕГ) для запису реакції на механічний вплив великого, вказівного і середнього пальців користувачів смартфонів і порівнювали їх з реакціями користувачів пристроїв без сенсорних елементів. Вони виявили, що електроактивність мозку користувачів смартфонів збільшувалася, коли використовувалися всі три пальці.

Читайте також: 

Більш того, чим більше вони використовували смартфони, тим більше зростає активність мозку. За словами дослідників, це пов’язано з тим, що мозок постійно оновлюється в зв’язку з відображенням реакції кінчиків пальців.

«Ми припускаємо, що цифрові технології постійно впливають на обробку сигналів в корі головного мозку сучасної людини», – пишуть Гош і його колеги.

За матеріалами Nature World News.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button