Всесвіт

Curiosity: раніше клімат Марса був іншим

Недавно марсохід Curiosity виявив сліди мінералу гематиту в зразках буріння всередині марсіанських скель. Такі прямі виміри підтвердили дані, отримані з марсіанської орбіти апаратом Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) про те, що гематит присутній в марсіанських гірських породах. Космічний апарат MRO виявив гематит за допомогою спектрометра CRISM (Compact Reconnaissance Imaging Spectrometer for Mars) в 2010 році перед тим, як було вибрано місце для посадки на Марс ровера Curiosity. Фактично, результат виявлення гематиту з орбіти Марса в значній мірі вплинув на вибір місця посадки марсохода в кратері Гейла.

08-11-14-foto-cikavosti550x361-1

Те, що в гірських породах Марса міститься гематит, підтвердив хімічний аналіз, проведений бортовою хімічною лабораторією CheMin (Chemistry and Mineralogy) марсохода Curiosity.

Чому цей результат такий важливий? Гематит утворюється тоді, коли ще один мінерал, магнетит, знаходиться в умовах, що сприяють його окисленню, а саме, у вологому місці з доступом повітря атмосфери, в якій є кисень. Зразки марсіанських гірських порід, які були проаналізовані бортовою хімічною лабораторією, містять серед інших мінералів гематит, магнетит і олівін, які знаходяться в стадії часткового окислення, що свідчить про те, що раніше в атмосфері Марса було набагато більше кисню, а значить, існувала вода в рідкій формі і, швидше за все, життя в тій чи іншій стадії розвитку. Більш того, аналіз глибини залягання цих гірських порід дозволить вченим визначити час, коли клімат Марса зазнав істотних змін.

Читайте також: Як виглядає будинок майбутніх переселенців на Марс

Зразок гірських порід, в якому були виявлені ці мінерали, був отриманий в місці, званому Confidence Hills, яке знаходиться недалеко від передгір’я гори Шарп в марсіанській області Pahrump Hills. Слід зауважити, що в перший рік свого перебування на Марсі ровер досить довго провів в області з назвою Yelloknife Bay, яка на думку вчених була дном марсіанського озера багато тисячоліть тому. Зразки гірських порід, взяті марсоходом в Yelloknife Bay істотно відрізняються від зразків з області Confidence Hills, що трохи дивно для двох областей, розташованих порівняно недалеко одна від одної.

08-11-14-foto-cikavosti550x361-2

На картинці ми можемо бачити результати хімічного аналізу марсіанського ґрунту з області Confidence Hills, отримані за допомогою дифракційної рентгенографії, вельми точного аналітичного методу. Виявлений гематит відзначений стрілкою на правому знімку.

Натхнення: dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button