Технології

Це космічне вітрило змусить супутники “падати” з орбіт (відео)

Спеціальне космічне вітрило Drag Wing ADEO було розроблене, щоб “збивати” з орбіти космічне сміття — застарілі супутники та інші об’єкти, які представляють собою небезпеку для актуальних місій і нових супутників.

Drag Wing ADEO (Drag Augmentation Deorbiting System) був розроблений компанією High Performance Space Structure Systems для видалення з орбіти супутників, які вже виконали свою місію. Під час космічних випробувань, проведених у грудні 2022 року, ADEO було розгорнуто на супутниковій платформі під назвою Ion Satellite Carrier, що належить приватній космічній компанії D-Orbit. ADEO успішно збив супутникову платформу з орбіти, в результаті чого та зруйнувалася в атмосфері.

Європейське космічне агентство сподівається, що ADEO допоможе запобігти перетворенню майбутніх виведених з експлуатації супутників на орбітальне космічне сміття, що може становити серйозну загрозу для космічних операцій.

“Ми хочемо встановити політику нульових відходів, а це означає, що якщо ви виводите космічний корабель на орбіту, ви повинні мати можливість його утилізувати», — заявив генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер.

ADEO являє собою велике вітрило площею 3,5 кв.м, що складається з поліамідної і алюмінієвої мембрани, воно закріплене за допомогою чотирьох Х-образних важелів, армованих вуглецевим волокном. Вітрило збільшує поверхневий опір при розгортанні на супутнику, що призводить до швидкого «падіння» супутника з орбіти. ADEO також можна збільшувати або зменшувати залежно від розміру супутника, до якого він підключений. Найбільша версія вітрила може досягати до 100 кв. м, а найменша — близько 3,5 кв. м.

За оцінками НАСА, навколо Землі обертається близько 27 000 фрагментів космічного сміття, більшість з яких трохи більше тенісного м’яча і рухаються зі швидкістю близько 11,2 тис. км/год.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button