Екологія

Дані про якість води в 12 тисячах озер зібрали в єдину базу

Дослідники Йоркського університету створили загальнодоступну базу даних про якість води майже для 12 тисяч прісноводних озер по всьому світу. Це допоможе вченим стежити за прісними водоймами і управляти їх ресурсами.

Image by Pixabay

Менше одного відсотка води в світі є прісною, однак саме ці водні ресурси ми використовуємо в сільському господарстві і своєї життєдіяльності. Тому від якості водних ресурсів в прісних озерах залежить рівень і безпека нашого життя.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Scientific Data, вчені розглянули 332 роботи, проведені ще в 1950-х роках, а також кілька онлайн-сховищ даних, і змогли отримати інформацію про кількість хлорофілу — важливого біомаркеру, що дозволяє визначити здоров’я озер і екосистем, що мешкають в них.

Вчені зібрали дані про 12 тисяч прісних озер в 72 країнах — від Антарктиди до Сполучених Штатів і Канади. Тільки в штаті Онтаріо дослідники проаналізували сотні озер. Дослідники також зібрали дані про рівні фосфору й азоту, які часто корелюють з кількістю хлорофілу, а також характеристики води в озерах, землекористування в прибережних районах і клімату. Прісноводні озера особливо уразливі до змін рівня поживних речовин, клімату, землекористування та забруднення.

Крім пиття, прісна вода також важлива для транспорту, сільського господарства та туристичного бізнесу, а також забезпечує середовище проживання для більш ніж 100 000 видів безхребетних, комах, тварин і рослин. Автори роботи припускають, що нова база даних допоможе поліпшити наше розуміння того, як рівні хлорофілу пов’язані з глобальними змінами навколишнього середовища. Також інформація з бази допоможе стежити за ефективністю роботи менеджерів, відповідальних за екологію конкретних озер.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»