Технології

DARPA працює над дроном, який буде розчинятися в повітрі

DARPA вважає використання одноразових недорогих дронів у рятувальних операціях (в бою або під час природних катастроф) виправданим і працює над програмою ICARUS — дроном, який зможе буквально розчинятися по команді оператора або при попаданні у воду.

ICARUS — це скорочення від англійської назви «Входить, Контрольована, що Випускається в повітря, Невідновна система»; однак Ікар також є трагічним героєм грецького міфу. Згідно історії, молодий Ікар і його батько Дедал втекли з в’язниці, створивши собі крила з воску і пір’я. Після цього Ікар проігнорував попередження свого батька і полетів високо в небо, до сонця; його крила розтанули, і Ікар упав у море. У версії міфу від DARPA здатність танути стає ключовою характеристикою, оскільки агентство збирається створити дрони, здатні зробити лише один політ.

«Існують великі труднощі в утилізації повітряних транспортних засобів, що використовуються для доставки вантажів наземного персоналу. Система виведення транспортного засобу із зони доставки є громіздкою і марнує час; крім того, вона зменшує корисну навантаження апарату. DARPA шукає шляхи створення автономного і високоточного апарату повітряної доставки, який зможе безпечно доставляти вантаж і зникати фізично, тобто фізичне зникнення апарату — частина його специфікації», — йдеться в заяві DARPA.

Кінцевим результатом роботи має стати дрон, який зникає протягом чотирьох годин після доставки або протягом півгодини після настання сутінків — це робить його більше схожим на вампіра, ніж на робота. Дрон буде здатний доставити вантаж вагою до 1,4 кілограма в радіусі 10 метрів від цілі. Дрони ICARUS будуть випускатися з повітряних куль з висоти понад 10 тисяч метрів, після чого пролітати не менше 145 кілометрів. При цьому загальний розмах крил дрона не повинен перевищити 3 метри.

Це амбітне завдання, і для її вирішення DARPA вкладає 8 мільйонів доларів. Агентство сподівається створити робочий прототип протягом 26 місяців.

За матеріалами Popular Science

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button