Здоров'я

Кардіологи б’ють на сполох: зростає число 20-річних з аритмією через вживання фіто-добавок

Кардіологи б’ють на сполох з приводу трав’яних добавок, які викликають у молодих пацієнтів проблеми з серцем. Про наслідки прийому таких БАДів розповіли лікарі з США.

Кардіолог Даніель Белардо сказала, що найбільш поширена причина серцевої аритмії, або нерегулярного серцебиття, що виникає у її 20-річних пацієнтів, пов’язана з прийомом рослинних добавок. Найчастіше молоді люди приймають екстракти помаранчі і ефедри, які, як вже було доведено в клінічних дослідженнях, пов’язані з нерегулярним серцебиттям.

Белардо зазначає, що дуже складно зрозуміти, яка добавка є причиною проблеми, оскільки сьогодні все більше людей приймають величезну кількість різних БАДів. Кардіолог зазначає, що оскільки такі препарати ніяк не регулюються рецептурно, люди можуть легко нашкодити собі.

Белардо – не єдиний лікар, яка помітила цю проблему. У США і багатьох інших країнах, немає суворого регулювання індустрії «оздоровлення добавками».

З початку пандемії COVID-19 багато людей почали самостійно поправляти своє здоров’я, часом приймаючи добавки, які не мають ніякої доведеної ефективності, а у великих дозах можуть бути і зовсім шкідливі. Навіть вітамін Д, який часто виписують при коронавірус може бути небезпечний.

Лікарі ж вже давно відзначають таку проблему. Серед них доктор Березня Гулаті, кардіолог з Каліфорнії та обраний президент Американського товариства профілактичної кардіології. Гулаті сказала, що багато людей помилково вважають, що прийом “натуральних” засобів означає, що вони безпечніше таблеток, виготовлених в лабораторії.

Гулаті і Белардо відзначають, що існує дуже мало досліджень, які спрямовані на конкретні добавки. Однак за деякими інгредієнтам є певні дані.

Наприклад, Citrus aurantium, або екстракт помаранчі, пов’язаний з аритмією. Національний інститут охорони здоров’я США визнає, що він може викликати нерегулярне серцебиття, але зазначає, що необхідні додаткові дослідження, щоб показати прямий зв’язок.

Алкалоїди ефедри і ефедрину – сполуки, заборонені в США з 2004 року. Вони викликають аритмію, серцевий напад, інсульт і смерть. Однак ця сполука все ще присутня в харчових добавках, незважаючи на заборону.

Згідно з кількома клінічними дослідженнями, риб’ячий жир, що приймається в дозі один грам в день або більше, може збільшити ризик виникнення нерегулярного серцевого ритму, званого фібриляцією передсердь.

Є питання і до ашваганди. Це вічнозелений чагарник, який часто рекламується, як “спосіб зняти будь-який стрес”. Деякі дослідження показують, що трава може викликати аритмію.

Кардіологи закликають людей перестати читати рекомендації народної медицини в мережі і обговорювати своє лікування лише з лікарями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments