Різні цікавинки

Декілька цікавих фактів про картоплю

Представляємо вашій увазі декілька цікавих фактів про каротоплю.

1. У Бельгії існує музей картоплі. Серед його експонатів – тисячі предметів, що розповідають про історію картоплі – від поштових марок з його зображенням до знаменитих картин на ту ж тему («Їдці картоплі» Ван Гога).

2. На деяких тропічних островах картопля використовували як еквівалент грошей

3. Картоплі присвячували вірші та балади.

4. Картопля колись прославляв у своїй музиці великий Йоганн Себастьян Бах

5. У сучасній Ісландії популярна горілка, зроблена з картоплі.

6. Існує два рідкісних сорти, у яких колір шкірки і м’якоті залишається синім і після варіння: Linzer Blaue і Franzеsische Trоffel-Kartoffel

7. Один з найпоширеніших сортів з синюватою шкіркою, вирощуваних на російських городах – «сінеглазка». Однак мало хто знає, що по-науковому вона називається «Ганнібал», в честь прадіда Олександра Пушкіна Абрама Ганнібала, який першим провів досліди по селекції та зберігання картоплі в Росії.

8. У місті Мінську в 2000-х роках відкрито пам’ятник картоплі. У Маріїнську (Кемеровська область) скоро відкриють

9. Food and Agriculture Organization (FAO) ООН оголосила 2008 рік «Міжнародним роком картоплі».

10. Один з рецептів приготування традиційної  російської страви – млинців – має на увазі використання картоплі замість борошна.

11. «La Bonnotte» – найдорожчий у світі картопля. Заповзятливі селяни, які живуть на острівці Нуармутье, збирають не більше 100 тонн цього сорту в рік. Так як божественна  бульба (а за легендою, саме цей сорт вивів верховний бог інків) виключно ніжна, збирати її можна тільки вручну. Картопля «La Bonnotte» обійдеться найвишуканішим гурманам приблизно в 500 євро за кілограм.

12. У календарі Інків існував один із двох способів визначення денного часу: виміром часу служило час, що витрачається на варіння картоплі – що приблизно дорівнювало одній годині. Тобто, в Перу говорили: минуло стільки часу, скільки пішло б на приготування страви з картоплі.

13. У 1995 році картопля стає першим овочем, вирощеним в космосі.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button